Náš púpavácky tím

Púpaváckych inštruktorov spája túžba zmysluplne tráviť voľný čas a nadšenie pre organizovanie akcií všemožného druhu pre účastníkov, ktorí to vidia podobne ako my. Akcie organizujeme na dobrovoľnej báze vo svojom voľnom čase v našich radoch nájdete pedagógov, psychológov a ľudí profesionálne pracujúcich s mládežou, ale aj právnikov, manažérov, ITčkarov a študentov.

Vášeň pre organizáciu zážitkových pobytov, táborov či teambuildingov zdieľame dlhé roky. Na akciách Púpavy a ďalších outdoorových organizácií skautov či Prázdninovej školy Lipnice – sme sami vyrastali a dospievali. Keď ich práve sami nepripravujeme, radi na ne chodíme ako účastníci.

Pri príprave akcií a kurzov hľadáme inšpiráciu nielen vo fondoch hier, ale primárne vo svete okolo nás, pričom sa sústredíme na témy, ktoré považujeme pre naše cieľové skupiny v za najrelevantnejšie. Z toho pramení množstvo nových autorských hier, ktoré každoročne na našich akciách uvádzame.

Aby sme sa neustále zlepšovali, pravidelne sa venujeme internému vzdelávaniu a dlhodobému rozvoju našich juniorných inštruktorov. Väčšina z nás tiež absolvovala akreditovaný kurz prvej pomoci ZDrSEM.

Zuzka Burjanová

Zuzka v Púpave vyrastala, najprv ako účastnícka, neskôr ako inštruktorka na akciách pre deti, rodiny či firmy. Roky ťahala Odyseu, Malý tábor a rodinné víkendovky a angažovala sa aj vo vedení organizácie. Púpava sú pre ňu silné vzťahy, nezabudnuteľné zážitky a skúsenosti, z ktorých čerpá aj vo svojej práci učiteľky. Do vyučovania sa snaží prenášať princípy zážitkového vzdelávania a využíva množstvo aktivít a hier. Hoci dnes dianie v Púpave sleduje skôr z diaľky, vždy sa rada opäť ponorí do púpaváckej atmosféry.

Zuzka Dankovičová

Zuzka sa dostala k inštruktorovaniu skrz Malý tábor a akcie pre tých najmenších. Neskôr sa pustila aj do akcii pre celé rodiny a dnes ju môžete stretnúť hlavne na víkendovkách a Odysey. S Púpavou síce nevyrastala od malička, ale hneď ako sa dostala na prvú akciu, našla sa v nej a chuť ponúkať nezabudnuteľné zážitky ostatným ju drží dodnes. Púpava je pre ňu miesto plné kreativity, výnimočných ľudí, silných zážitkov a každá akcia s Púpavou ju nabíja energiou.  

Mišo Farnbauer

Od svojich 7 rokov sa pravidelne zúčastnil na každom malom a neskôr veľkom tábore. Okrem táborov chodil aj na rôzne víkendovky, s rodičmi na Odyseu. Neskôr, keď už bol pristarý, začal Odyseu pripravovať. Má rád rôzne športy, hry pri ktorých sa zašpiní a menšie deti. Rád si zo všetkého robí srandu.

Janka Farnbauerová

Janka prišla do Púpavy ako malý špunt s rodičmi. Púpavácke tábory si zamilovala a postupne v nich vyrástla. Jej snom bolo vedúcovať a v súčastnosti vedúcuje rôzne akcie najmä pre mladšie deti.

Lucka Finková

Lucka je púpaváckou inštruktorkou už dlhé roky. V minulosti sa venovala najmä menším deťom a rodinám, či deťom z detským domovov. V repertoári má však akcie pre všetky vekové kategórie a typy programov. Rada skúša a objavuje nové veci a jej špecialitou sú prepletené, nepredvídateľné príbehy, či červené nite programu. Zážitková pedagogika ju sprevádza po celý život, aktuálne najmä v profesionálnom živote ako učiteľka.

Baša Frajt Nemcová

Baša sa už od malička zúčastňovala na rôznych púpavackých akciách, kde si našla veľa  dobrých kamarátov a prežila kopec nezabudnuteľných zážitkov. Ako inštruktorku ju baví robiť najviac s menšími deťmi. Rada cestuje a jazdí na koni.

Jerguš Frajt

Jerguš sa dostal do Púpavy náhodou, po známosti, ale už od 3. dňa vedel, že našiel miesto, kam proste musí patriť, kde môže byť sám sebou na 100%. Má rád zábavu a bláznivé hry. Je špecialista na strategické hry, kde treba nie len behať, ale aj trochu rozmýšľať.

Maťo Hamaš

Maťo krpec raz prišiel na tábor a odvtedy ho to už nepustilo. Čuduj sa svete ako z malého, súťaživého a nie úplne najposlušnejšieho a najpoctivejšieho účastníka vyrástol časom vedúci. Rád vymýšľa náročnejšie hry, ktoré preveria nielen to čo majú účastníci (a občas aj vedúci) v nohách, ale aj ako im to páli. Taktiež miluje efekty, lezenie, laná, stromy a všetko čo s tým súvisí a spolu s Matiasom tvorí jadro Púpaváckeho lanárskeho tímu. Mimo Púpavu ho môžete stretnúť na horách, alebo niekde uháňať na svojom starom bicykli.

Terka Hamaš

Terka jela na svůj první tábor, když jí bylo sedm. Od strachování se na stezce odvahy se přes přípravu šifrovaček dostala k vymýšlení programů, které mohou vést k hlubšímu uvědomění stejně jako k prachsprosté zábavě. Minulý Impulz Terku utvrdil v přesvědčení, že účastníci Impulzu jsou přesně tou skupinou, pro které chce takové programy dělat. V mimotáborovém životě Terka pracuje jako psycholožka, ráda pije kafe, v parcích obdivuje psy a o víkendech chodí ráda do kopce i po rovině.

Dávid Xaver Gubáš

David začal hodiť na púpavcke tábory ani nepamätá. Začal lebo jeho starší brat tam chodil. A kam starší brat, tam musí aj mladší (aspoň podľa rodičov), tak musel. Po 10 rokoch chodenia na púpavcke akcie bol cez ľudí a kamarátov ktorých spoznal z týchto akcií , tak nepriamo donútený byť inštruktorom. Po prvom inštruktorovaní, si uvedomil koľko dobrého a aké blízke kamarátstva si tu našiel, ktoré pretrvávajú do dnes. A tak sa rozhodol , že aj on chce ďalším generáciám toto priniesť. A tak za z neho stal inštruktor.

Danko Chrťan

Na púpavacky tábor ho rodičia poslali spolu s bratom, keď bol ešte malé dieťa. Vždy ho to tam bavilo, ale kvôli časovému rozporu neabsolvoval toľko táborov, koľko by chcel. V 15-tich sa do Púpavy vrátil a spoznal (resp. znova našiel) kopec kamarátov, pred ktorými môže byť tým, kým je. Tento pocit dovtedy nepoznal. Dano berie Púpavu ako možnosť neustále sa zlepšovať a zároveň tráviť voľný čas so skvelými ľuďmi. Túto možnosť by rád poskytol čo najväčšiemu počtu detí.

Samo Chrťan

Samo považuje za podarenú akciu takú, z ktorej si účastníci odnášajú nezabudnuteľné momenty a začínajúci inštruktori skúsenosti, aké inde nezískajú. Preto sa okrem Veľkého či Denného tábora a teambuildingov venuje aj vzdelávaniu inštruktorskej omladiny. A čo je podľa neho na Púpave unikátne? Púpavácke kamarátstva, ukuté z tých najnetradičnejších zážitkov. Pretože už dnes pretrvávajú roky, desaťročia, a ktovie, možno vydržia aj navždy 🙂

Ajka Kotuliakova

Do Púpavy sa dostala až v dospelosti a na svoj prvý Impulz ako účastníčka nikdy nezabudne. S inštruktorovaním začala na Dennom tábore, ktorý jej časom prirástol k srdcu. Najradšej pracuje s menšími deťmi. Vždy ju nabijú energiou a častokrát ju svojimi nápaditými otázkami a myšlienkami dovedú k zamysleniu. Vo voľnom čase obľubuje dlhé prechádzky v prírode za každého počasia.

Mirka Kaliňáková

Mirka sa prvýkrát zamilovala do Púpavy už ako 8-ročná na svojej prvej Odysei. Niekoľko rokov nepretržite vymetala všetky akcie, ktoré len mohla. Keď už kvôli veku nemohla v tomto trende pokračovať, stala sa inštruktorkou. Miluje prírodné vedy a prírodu ako takú a vidno to i na tom, ako trávi svoj voľný čas. Venuje sa rôznym druhom púpaváckych akcií a nebojí sa objavovať dosiaľ nepoznané.

Lucka Lichvárová

Lucka bola unesená Púpavou už po prvej akcii so svojou školskou triedou. Namotala sa hneď a po prvom roku sa začala v Púpave angažovať aj na pozícii inštruktorky. Najradšej robí na akciách pre celé rodiny alebo na detských táboroch. Nemá však problém prijať akúkoľvek výzvu a skúšať nové veci. Vo voľnom čase sa rada venuje herectvu, tancu, poznávaniu a ľuďom. Jedny zo svojich najkrajších zážitkov strávila na Púpave a verí, že toto čaro môže pomôcť podať ďalším.

Samo Lukáč

S Púpavou som strávil viac rokov ako bez nej. Napĺňa ma tráviť týždne a víkendy času, aby som dokázal naplniť týždeň alebo víkend zážitkami a skúsenosťami, ktoré sa nehľadajú v bežnom živote tak ľahko. Dúfam, že Púpava pomôže mnohým narásť aspoň tak, ako pomohla mne. Som rád, že môžem byť jej súčasťou.

Tatika Matejovičová

Tatika má za sebou organizovanie niekoľkých púpavackych táborov pre staršie decká. Najradšej má vymýšľanie aktivít pri ktorých treba zapojiť logické a kreatívne mozgové bunky, ale aj netradičné hry na vybláznenie! Tatika žije už siedmy rok vo Veľkej Británii kde sa venuje umelej inteligencii, ale srdcom je stále na Slovensku. 

Miška Meliorisová

Súčasťou Púpavy je nejaký ten rôčik, no každá jedna akcia jej prináša rovnakú energiu, ako tá úplne prvá. Je živlom, a radosť spolu s energiou sa snaží preniesť na každého vôkol. Nájdete ju najmä pri velkáčoch, kde našla svoje útočisko. Špeciálne má rada aktivity, kde si ľudia niečo so sebou odnesú aj do života a môžu sa zamyslieť. Výzvam sa stavia čelom a rada načúva ľuďom so snahou pomôcť a nájsť riešenie.

Majka Môťovská

Majka sa do Púpavy doslova narodila. Púpava pre ňu znamená kopec zážitkov, výziev ale hlavne rodiny a kamarátov. Zúčastňovala sa od malička všetkých akcií, ktoré vedela stihnúť a v 12 rokoch sa stala po prvý krát inštruktorkou na Odysei. Organizuje akcie pre rôzne vekové kategórie ale v poslednom čase hlavne Tábor pre menšie deti, ktoré sú pre ňu zdrojom energie. Má rada veľké výzvy, originálne športy, kreatívne a umelecké aktivity, rada fotí a točí videa a nerada sa lúči ako s účastníkmi tak aj s vedúcimi:)

Šimon Németh

S Púpavou doslova vyrastal od čias, keď ešte nevedel ani čítať. Ako účastník nevynechal žiaden tábor, víkendovku, neskôr Odyseu. S inštruktorovaním začal na rodinných víkendovkách a plynule pokračoval v odyseáckom, a neskôr veľkotáborovom tíme. Teraz je už veľký, no duch Púpavy ho neopustil. Vyžíva sa v stratégiách, v kvízoch, v programoch, ktoré silne zapájajú zážitkovú pedagogiku a v jeho osobnej srdcovke, prvej pomoci, ktorú nadšene prezentuje ako dôležitú zručnosť, ktorú by si mal "minimálne" každý zdatný Púpavák osvojiť.

Miro Polach

Miro sa dostal do Púpavy, ešte keď nebol taký monštruózny, ako je teraz. Vtedy ešte bol drobec, ktorý si trénoval svoje „drobčenie“, aby potom neskôr ako inštruktor mohol aplikovať všetky svoje skúsenosti do praxe. Na púpave má najradšej, že sa môže zasnívať do vždy jedinečného a krásneho príbehu tábora a nechať voľnú ruku kreativite, ktorou každý púpavák prekypuje.

Juro Richtárik

Púpava je pre mňa životná esencia. Keď som prišiel na svoj prvý tábor v roku 2009 nevedel som čo mám čakať no od vtedy som sa snažil byť na každej akcií Púpavy. Púpava sa mi od vtedy stala druhou rodinou. Veľmi si cením čo mladému ja Púpava dala a aj preto som sa stal inštruktorom. Mám za sebou nespočetné množstvo akcií rôzneho druhu pre všetky vekové kategórie. Baví ma robiť jednoduché zábavné funky aktivity, atmosferické aktivity, náročné strátégie a hlavne zážitkovky na ktoré účastníci budú ešte dlhé roky spomínať.

Matúš Savka

Matúšove najskoršie spomienky sa viažu na Púpavu, v ktorej sa prvýkrát objavil keď mal 4 roky. Nevie si bez nej predstaviť ako by vyzeral. Púpava ho formovala a dodnes tak robí, preto chce prínašať podobné zážitky a skúsenosti aj ostatným. Znamená pre neho ale tiež relax a únik od starostí. Najradšej má príbehové a strategické hry ale nepohrdne ani poriadnym kvízom.

Julka Savková

Som Jul a v Púpave som už od detstva od štyroch rokov. Našla som tu druhu rodinu a za toľké roky som pozbierala nespočetne veľa zážitkov a skúseností. Som spoločenská a mám rada ľudí, to je aj dôvod prečo sa mi na Púpave vždy tak páčilo a každý rok som sa tam rada vracala. Ako inštruktorka rada skúšam nové veci a posúvam tak svoje limity, hľadám vlastne hranice. Dnes je Púpava mojou neodlúčiteľnou súčasťou a neviem si predstaviť život bez nej.

Palo Schmidt

Palo sa dostal do Púpavy viac menej náhodou. Keď sa ho jeho rodičia opýtali na aký tábor chce v lete ísť, pôvodne si vybral úplne iný. Náhoda však dala, že z časových dôvodov prišiel na Púpavu a odvtedy už inam ísť nechcel. Keď mu neskôr ostatní inštruktori povedali, že ako účastníka ho už na tábor nepustia, začal sa pomaly angažovať ako inštruktor. Jeho obľubou je účastniť sa na púpavackých diskotékach ako DJ.

Tomáš Suchánek

Tomáš sa začal zúčastňovať púpaváckych táborov už ako päťročný a odvtedy nevynechal ani jeden ktorý mohol. Ako inštruktora ho môžete stretnúť na akciách pre väčšie deti, má rád atmosferické hry ktoré zahrajú na dušu ale aj na oči. Zároveň má rád výzvy a skúša s novými nápadmi na akcie. V púpave je Tomáš zároveň materiálovník a webadmin. Mimo púpavy sa venuje filmovej tvorbe ktorú študuje spolu s grafikou či fotografiou.

Kubo Vizner

Kubo sa dostal na Púpavu podobne ako jeho brat Matias. Ma rád aktivity každého druhu, no najviac sa špecializuje na primitívne hry a súťaže, pri ktorých netreba rozmýšľať a dá sa pri nich fyzicky zničiť a hlavne sa zabaviť! Má rád hudbu, cvičenie a sladkú pohodu a pokoj. Nikdy nepohrdne alternatívnymi riešeniami a vždy rád podporí čo najbláznivejší nápad.

Matias Vizner

Aktuálne náš šéf šéfov, ktorý svoju manželku pravidelne vytáča tým, že chce ísť na Púpavu, namiesto toho, aby ju zobral niekam na víkend vo dvojici. Jeho doménou a srdcovkou je už dlhé roky Veľký tábor, no bol už hádam na akcii každého druhu. Okrem toho, že je neustále v pohybe, môžete ho tiež nájsť visieť na lanách, prípadne skale. Aktuálne sa venuje rozvoju najmladšej generácie a furt vymýšľa, čo ďalšie by sme v Púpave mohli robiť.

Barča Viznerová Finková

Barča je naša senior inštruktorka a financmajsterka. V Púpave vyrástla, a dnes patrí do najstaršej generácie našich inštruktorov. Svoje skúsenosti naberala nie len v Púpave, ale aj v iných organizáciách. Prešla si všetkými možnými akciami od teambuildingov pre firmy, cez letné detské tábory, víkendovky, až po akcie s deťmi z detského domova. Aktuálne sa ako matka dvoch detí opäť vracia na Odyseu, odkiaľ má aj ona, ako dieťa, veľa nezabudnuteľných spomienok.

Dino Zliechovec

K Púpave ma prvý krát dokopali rodičia cez kamarátov na Odyseu a zanechala vo mne veľkú stopu. Bol som síce kvôli zdraviu a časovej náročnosti v priemere tak na každej druhej veľkej akcii až ale užil som si to naplno a neskôr po pauze som skúsil aj rolu inštruktora, ktorá ma baví doteraz aktuálne hlavne Malý tábor. Vyžívam sa v rôznych kreatívno behacích hrách a rád by som nechal deťom aspoň takú pozitívnu stopu do života, akú dala Púpava mne.

Veľká vďaka patrí aj inštruktorom, ktorí sa v Púpave angažovali v minulosti, alebo sa angažujú sporadicky, a pomohli jej vyrásť v organizáciu, ktorou je dnes.

Ala Nemcová, Alex Fleško, Bea Stručková, Benji Špányi, zakladateľka Dada Môťovská, Denis Môťovský, Denka Medelská, Domča Klárová, Erika Némethová, Hanka Hartmannová, Janka Hanzelová, Janka Rúrová, Ida Špányiová, Janko Satinský, Kaja Finková, Kamilka Lendelová, Katka Burjanová, Katka Karasková, Lucka Komorová, Lucka Satinská, Ľubka Šoltésová, Mário Finka, Majka Kupková, Maťo Môťovský, Peťo Hanzel, Peťo Lopašovský, Rasťo Štefánik, Roman Farnbauer, Romča Šťastná, Samo Németh, Sima Dobeková, Tamarka Shawkatová, Tatika Matejovičová, Terka Stárková, Valika Červenková, Zuzka Borovanská, Zuzka Hamašová a mnohí ďalší.