História OZ Púpavy

Občianske združenie Púpava vzniklo v roku 2012, ale naša organizácia je s nami od roku 2000, kedy si zopár nadšenkýň na čele s Dadou Môťovskou založilo neziskovú organizáciu Púpava – pedagogicko-psychologické služby. Odvtedy sme sa poriadne rozrástli, ale za tých vyše dvadsať rokov nepretržitého organizovania akcií sa naše poslanie nijako nezmenilo. Púpava bola, je a bude o ľuďoch, hlbokých priateľstvách a nezabudnuteľných zážitkoch.

Dada a spol. Púpavu založili ako pedagogicko-psychologickú poradňu pre deti a mládež s problémami v učení a správaní. Veľmi rýchlo pribudlo materské centrum, výtvarné a tvorivé dielne, hry v rozprávkovom lese, a mnoho ďalších akcií pre rodiny s malými deťmi.

S rastúcim vekom účastníkov sa trvanie akcií predlžovalo. Kopu srandy a dobrej nálady pravidelne zažívame na víkendovkách – víkendových pobytoch pre deti a ich rodičov. Na niektorých sa ponárame do zaujímavých tém, ďalšie sa konali na ranči s koňmi či pri maliarskom plátne, kde sme sa učili ovládať ceruzky a štetce.

V roku 2002 sme zorganizovali prvú víkendovku pre deti z detských domovov, ktoré nám svojou úprimnosťou a energiou nesmierne prirástli k srdcu. Odvtedy s touto skupinou detí pracujeme nepretržite až doteraz.

K tomu sa pridal nezabudnuteľný letný týždeň pre deti od 6 do 16 rokov – púpavácky tábor . Do repertoáru akcií sme časom zaradili aj obľúbenú Odyseu  – letný zážitkový pobyt pre rodiny s deťmi.

Skúsenejší inštruktori sa podieľali aj na komerčných akciách pre firmy, ktoré chceli deťom a rodinám svojich zamestnancov pripraviť deň plný hier a zážitkov. Pre viac kliknite tu.

Naše akcie za tie roky hostili stovky detí a desiatky rodín. Mnohé s nami chodia doslova rok čo rok, a aj väčšina našich inštruktorov patrí k bývalým účastníkom detských táborov. Práve zážitky, ktoré sme si z našich akcií odniesli a priateľstvá, ktoré sme tam nadviazali, sú našou hlavnou motiváciou pri organizovaní súčasných akcií a vedení organizácie.

Ak by ste sa aj vy radi stali súčasťou Púpavy, neváhajte a najbližšie sa pridajte k nám!

O.Z. Púpava má za sebou viac ako

0
táborov
rodinných akcií
víkendových akcií
akcií pre detské domovy
teambuildingov
interných akcií