O inštruktoroch (stare)

 

Ala Ala Nemcová je novým prírastkom medzi “starými” púpavákmi. V Púpave robí najmä akcie pre menšie deti z detských domovov, pomáha s lezeckými víkendovkami a akciami pre deti alebo inde kde treba. Je tiež angažovaná vo vedení. Má rada ľudí, hory a cestovanie. Kontakt: ala@pupava.sk.
Barca Barča Finková má na svojom konte nespočetné množstvo akcií s Púpavou. Vyrástla a dospela spolu s touto organizáciou a s ľuďmi, ktorí ju tvoria. Väčšinu svojich nezabudnuteľných zážitkov si nesie práve z Púpavy. Čo dodať, Púpava je pre ňu skoro “druhým domovom”. Momentálne pôsobí vo vedení organizácie, kde má na starosti najmä finančné záležitosti a tréning nových členov, našej mladšej krvi. Inak sa veľmi rada zapojí do takmer ktorejkoľvek akcie. Má rada ľudí, deti, knižky a cestovanie. Kontakt: barbora@pupava.sk.
Baška Baška Němcová sa už od malička zúčastňovala na rôznych púpavackých akciách, kde si našla veľa  dobrých kamarátov a prežila kopec nezabudnuteľných zážitkov. Ako inštruktorku ju baví robiť najviac s menšími deťmi. Rada cestuje a jazdí na koni.
Dada Dada Môťovská je zakladateľkou Púpavy a bola pri jej začiatkoch, aj pri skoro všetkých – prevažne veselých – chvíľkach. Videla rásť stovky detí na rôznych akciách, od materského centra po kurzy pre rodičov s deťmi. A tiež si vychovala dôstojných nástupcov a nástupkyne z radov Púpavákov. Im sa snaží vložiť do rúk teraz už aj zodpovednosť za organizáciu, aj za vedenie akcií. Stále sa rada zúčastňuje na vedení Púpavy, robí inštruktorku na Odysei (pre deti a ich rodičov), na akciách pre deti z detských domov a organizuje víkendovky pre rodiny. Má rada kvety, knihy a všetky deti Kontakt: dada@pupava.sk.
Dendo Dendo Môťovský od svojich štyroch rokov vyrastal s Púpavou, najprv na Odysei (s rodičmi), potom na malom tábore a postupne veľkom tábore, až sa dostal k inštruktorovaniu veľkých akcií. Popritom sa zúčastnil všetkých aktivít pre deti z detských domovov – tieto deti mali k nemu vždy blízko a dôverovali mu. Na tanec mal vždy talent, o rok ukončí štúdium na Tanečnom konzervatóriu Evy Jaczovej v Bratislave. Baví ho tanec, herectvo, odevný dizajn, byť stredobodom pozornosti, baviť ľudí. Často sa stará o kostýmy, aby boli tip-top. V Púpave podľa neho nezáleží na tom, či si dobre oblečený, či si tučný alebo chudý, či máš pokožku inej farby. Púpava je niečo ako rodina. Kontakt: denis@pupava.sk.
Jerguš Jerguš Frajt sa dostal do Púpavy náhodou, po známosti, ale už od 3. dňa vedel, že našiel miesto, kam proste musí patriť, kde môže byť sám sebou na 100%. Má rád zábavu a bláznivé hry. Je špecialista na strategické hry, kde treba nie len behať, ale aj trochu rozmýšľať.
Katka Katka Karasková sa do Púpavy dostala ako mnohí, už ako malá. Jej prvé spomienky ako účastníčka sú z víkendoviek s rodičmi a posledné na tábory. Keď už bola pristará na to aby sa na akcie chodila iba zabávať, spomenula si na všetky zážitky, nezabudnuteľné momenty a priateľov ktorých jej za celé tie roky Púpava dala. Rozhodla sa možnosť, nadobudnúť takéto zážitky, poskytnúť ďalšej ”generácii” účastníkov, a stať sa inštruktorkou. Po prvej odinštruktorovanej akcii vedela, že toto je smer v ktorom pre ňu bude Púpava pokračovať a vysmiate detské tváre nebudú len minulosťou :).
Kubo Kubo Vizner sa dostal na Púpavu podobne ako jeho brat. Ma rád aktivity každého druhu, no najviac sa špecializuje na primitívne hry a súťaže, pri ktorých netreba rozmýšľať a dá sa pri nich fyzicky zničiť a hlavne sa zabaviť! Má rád hudbu, cvičenie a sladkú pohodu a pokoj. Nikdy nepohrdne alternatívnymi riešeniami a vždy rád podporí čo najbláznivejší nápad. Kontakt: kubo@pupava.sk.
Lucka Lucka Finková si už ani nepamätá, kedy prišla do Púpavy po prvý krát. Bola taký malý špunt, a to jej, zdá sa, zostalo až dodnes. Aj keď jej výška nie je ohromujúca, zážitky, skúsenosti a spomienky s Púpavou sú viac než znamenité. Nie len fyzické aktivity a zážitky zostanú navždy v jej pamäti, ale aj priateľstvá, známosti a poznanie nových ľudí a situácii. Výpomocnú inštruktorku robí už od svojich ôsmich rokov a plnohodnotnú od jedenástich. Rada skúša a objavuje nové veci. Zúčastňuje sa akýchkoľvek typov akcii a miluje spoločnosť príjemných ľudí. Kontakt: lucka@pupava.sk.
Lubka Ľubka Šoltésová spolu s Púpavou prakticky vyrastala. Získala v nej mnoho dôležitých skúseností a nadviazala mnoho priateľstiev. Jej želaním je, aby Púpava bola i pre ďalšie generácie detí tým, čo znamenala pre ňu. Medzi jej záľuby patrí nielen práca s deťmi, ale i aktívne hranie ľadového hokeja a futbalu, riešenie logických úloh a hlavolamov, čítanie a jazyky. Je vyštudovaná psychologička, venujúca sa najmä oblasti školskej psychológie a výchovy. Je vydatá, zatiaľ bez detí. V Púpave sa venuje hlavne akciám pre staršie deti a pre teenagerov z detského domova Kolárovo. Pôsobí aj vo vedení organizácie. Kontakt: lubka@pupava.sk.
Majka Majka Môťovská je v Púpave od mala a šťastná ako blcha. Malá síce stále je, ale má už za sebou veľa veľkých (aj menších) akcií. Venuje sa akciám pre všetky vekové skupiny, ale najradšej má malé deťúrence. Zaujíma sa o kreatívne, športové a adrenalínové aktivity. Komunikuje s účastníkmi a na akciách väčšinou fotí. Má rada pohyb, akčnosť, prírodu a pavúky. Púpava je pre ňu minulosť, súčasnosť aj budúcnosť :-). Kontakt: majka@pupava.sk.
Matias Matias Vizner sa do Púpavy dostal cez svoju mamu vo svojich raných, silno pubertálnych rokoch – nasilu. V tábore však zistil, o čom Púpava je, a už nikdy nechcel ísť nikam inam. Aktívne prežitý čas, adrenalín, kolektív… Keď už bol príliš starý na to, aby mohol byť účastníkom tábora, rozhodol sa v Púpave zostať ako inštruktor. Zameriava sa hlavne na hry, ktoré človeka nútia siahnuť až za hranice svojich možností. Zároveň je naším expertom na laná a lezenie. Kontakt: matias@pupava.sk.
Mato Maťo Hamaš sa dostal do Púpavy viac menej náhodou ešte ako malý krpec a odvtedy ho to už nepustilo. Čuduj sa svete ako z malého, súťaživého a nie úplne najposlušnejšieho a najpoctivejšieho účastníka vyrástol časom vedúci. Začínal na akciách pre rodiny s malými deťmi, ale v posledných rokoch sa s nadšením zúčastňuje táborov a víkendoviek hádam každého druhu. Rád vymýšľa náročnejšie hry, ktoré preveria nielen to čo majú účastníci (a občas aj vedúci) v nohách, ale aj ako im to páli. Taktiež miluje lezenie, laná, stromy a všetko čo s tým súvisí a spolu s Matiasom tvorí jadro Púpaváckeho lanárskeho tímu. Kontakt: matoh@pupava.sk.
Mato Martin Môťovský s Púpavou vyrastal a Púpavou žije. Mamina mu cez Púpavu ponúkla toľko zážitkov a kamarátov, že už je bezpochyby dokonalý :-). Organizoval tábor (pre menšie deti), chodí na víkendovky, akcie pre deti z detských domov, vlastne všade kde sa dá. Má veľmi rád ľudí, hlavne deti, pohyb, smiech a hry. Kontakt: mato@pupava.sk.
Palo Palo Schmidt sa dostal do Púpavy viac menej náhodou. Keď sa ho jeho rodičia opýtali na aký tábor chce v lete ísť, pôvodne si vybral úplne iný. Náhoda však dala, že z časových dôvodov prišiel na Púpavu a odvtedy už inam ísť nechcel. Keď mu neskôr ostatní inštruktori povedali, že ako účastníka ho už na tábor nepustia, začal sa pomaly angažovať ako inštruktor. Jeho oblubou je účastniť sa na púpavackých diskotékach ako DJ. Kontakt: palo@pupava.sk.
Romca Romča Šťastná patrí medzi púpavákov už 6 rokov. Stretnúť ju môžete na malom tábore a na víkendovkách pre mladšie deti. Má veľmi rada púpavácke akcie plné veselých a usmiatych detských tvárí. Na táboroch a víkendovkách sa s radosťou stará okrem iného aj o zdravie detičiek a inštruktorov. Má rada deti, šport, knihy a hory.
Tatika Tatika Matejovičová je v Púpave už nejaký ten čas a z účastníčky púpavackých akcií sa plynule stala inštruktorkou. Zapája sa pri rôznorodých akciách pre väčšie i menšie deti. Má rada prírodu, vtipné i netradičné hry a čas strávený s Púpavou 🙂
Zuzka Zuzka Burjanová robí inštruktorku v Púpave už od svojich dvanástich rokov. Od malička chodila na všetky možné púpavovské akcie a ľudia aj atmosféra tam jej prirástli k srdcu. Teraz sa snaží svoje pekné zážitky “poslať ďalej”, aby aj iní mali na čo spomínať. Vyštudovala manažérsku matematiku na Matfyze a momentálne ešte študuje psychológiu na Filozofickej fakulte UK. Má rada prírodu, knižky a gitaru, rada spieva a maľuje, cestuje po svete. Najradšej má jar, žltú farbu, kávu a veľkú radosť jej spravia iskričky v detských očkách. V Púpave má na starosti najmä akcie pre rodiny s deťmi a akcie pre menšie deti a pôsobí aj vo vedení organizácie. Kontakt: zuzka@pupava.sk.

Naši ďalší inštruktori: Zuzka Hamašová, Katka Burjanová, Mário Finka, Kaja Finková, Majka Kupková, Zuzka Borovanská, Sima Dobeková, Kamilka Frajtová, Peťo Hanzel, Janka Hanzelová, Domča Klárová, Lucka Komorová, Peťo Lopašovský, Denka Medelská, Samo Németh, Janka Rúrová, Lucka Satinská, Janko Satinský, Benji Špányi, Rasťo Štefánik

Neponúkame nijaké platené pracovné pozície, ale ponúkame kopec silných zážitkov a širokých úsmevov. Budeme radi, ak sa pridáte medzi nás!

 

 

Comments are closed.