O inštruktoroch

Púpavu tvoria predovšetkým ľudia. Naši inštruktori-dobrovoľníci do nej vložili kus seba, hodiny, dni a týždne svojho cenného času a za to im patrí obrovské ďakujem!

Alex Flesko

Alex Fleško

Alex sa dostal k Púpave cez kamaráta a najprv ani nevedel, čo tam vlastne robí, ale veľmi rýchlo tu spoznal kopu úžasných ľudí, získal množstvo príjemných zážitkov a nadobudol pocit, akoby bol v Púpave už od detstva. Netrvalo dlho a zo zmäteného účastníka sa stal zdanlivo nie až tak zmätený vedúci. Zažil si viacero púpaváckych akcií, no najviac zo všetkého ho zaujali (a stále zaujímajú) Impulz a Veľký Tábor. Angažuje sa do aktivít všetkého druhu, avšak najväčšmi obľubuje také extrémne akčné a tie, pri ktorých človek musí intenzívnejšie porozmýšľať. Má rád cvičenie, učenie sa a cestovanie kombinované s objavovaním nových vecí. V Púpave je známy najmä svojou čistotnosťou.
alex.flesko@pupava.sk

Barca Viznerova

Barča Viznerová

Barča má na svojom konte nespočetné množstvo akcií s Púpavou. Vyrástla a dospela spolu s touto organizáciou a s ľuďmi, ktorí ju tvoria. Väčšinu svojich nezabudnuteľných zážitkov si nesie práve z Púpavy. Čo dodať, Púpava je pre ňu skoro “druhým domovom”. Momentálne pôsobí vo vedení organizácie, kde má na starosti najmä finančné záležitosti a tréning nových členov, našej mladšej krvi. Inak sa veľmi rada zapojí do takmer ktorejkoľvek akcie. Má rada ľudí, deti, knižky a cestovanie. 
barbora.viznerova@pupava.sk

Basa Nemcova

Baša Němcová

Baša sa už od malička zúčastňovala na rôznych púpavackých akciách, kde si našla veľa  dobrých kamarátov a prežila kopec nezabudnuteľných zážitkov. Ako inštruktorku ju baví robiť najviac s menšími deťmi. Rada cestuje a jazdí na koni.
barbora.nemcova@pupava.sk

Dada Motovska

Dada Môťovská

Dada je zakladateľkou Púpavy a bola pri jej začiatkoch, videla rásť stovky detí na rôznych akciách, od materského centra po kurzy pre rodičov s deťmi. A tiež si vychovala dôstojných nástupcov a nástupkyne z radov Púpavákov, ktorí prebrali zodpovednosť za organizáciu, aj za vedenie akcií. Občas sa ešte zúčastňuje niektorých akcií, ale zväčša len zpovzdialia drží palce a rada počúva príhody z akcií aj vedenia Púpavy.
dada.motovska@pupava.sk

Dano Chrtan

Dano Chrťan

Na púpavacky tábor ho rodičia poslali spolu s bratom, keď bol ešte malé dieťa. Vždy ho to tam bavilo, ale kvôli časovému rozporu neabsolvoval toľko táborov, koľko by chcel. V 15-tich sa do Púpavy vrátil a spoznal (resp. znova našiel) kopec kamarátov, pred ktorými môže byť tým, kým je. Tento pocit dovtedy nepoznal. Dano berie Púpavu ako možnosť neustále sa zlepšovať a zároveň tráviť voľný čas so skvelými ľuďmi. Túto možnosť by rád poskytol čo najväčšiemu počtu detí.
daniel.chrtan@pupava.sk

Hanka Hartmannova

Hanka Hartmannová

Na Púpave bola prvýkrát ako 9-ročná a odvtedy ju to neprestalo baviť. Vyskúšala rôzne druhy akcií ako účastník a stále skúša nové veci ako inštruktorka. Rada pracuje s ľuďmi všetkých vekových kategórií, najviac sa však venuje príprave  Jarných a Jesenných víkendoviek pre rodiny s deťmi. Hanka má rada nové veci, výzvy, ľudí a prírodu.
hana.ha@pupava.sk

Jergus Frajt

Jerguš Frajt

Jerguš sa dostal do Púpavy náhodou, po známosti, ale už od 3. dňa vedel, že našiel miesto, kam proste musí patriť, kde môže byť sám sebou na 100%. Má rád zábavu a bláznivé hry. Je špecialista na strategické hry, kde treba nie len behať, ale aj trochu rozmýšľať.
jergus.frajt@pupava.sk

Juro Richtarik

Juro Richtárik

Do Púpavy chodí od svojich 10-tich rokov. Hovorí “Púpava ma veľa naučila a veľa mi dala, rád by som to vrátil“. Teraz pôsobí ako materiálovník Púpavy a inštruktor. Zameriava sa hlavne na zážitkové hry, ktoré si človek zapamätá. Je za každú srandu. Najviac si užíva kontaktné, „hecovacie“ hry, kedy má pocit, že vypustí dušu.
juro.richtarik@pupava.sk

Katka Karaskova

Katka Karasková

Katka sa do Púpavy dostala ako mnohí, už ako malá. Jej prvé spomienky ako účastníčka sú z víkendoviek s rodičmi a posledné na tábory. Keď už bola pristará na to aby sa na akcie chodila iba zabávať, spomenula si na všetky zážitky, nezabudnuteľné momenty a priateľov ktorých jej za celé tie roky Púpava dala. Rozhodla sa možnosť, nadobudnúť takéto zážitky, poskytnúť ďalšej ”generácii” účastníkov, a stať sa inštruktorkou. Po prvej odinštruktorovanej akcii vedela, že toto je smer v ktorom pre ňu bude Púpava pokračovať a vysmiate detské tváre nebudú len minulosťou :).
katka.karaskova@pupava.sk

Kubo Vizner

Kubo Vizner

Kubo sa dostal na Púpavu podobne ako jeho brat Matias. Ma rád aktivity každého druhu, no najviac sa špecializuje na primitívne hry a súťaže, pri ktorých netreba rozmýšľať a dá sa pri nich fyzicky zničiť a hlavne sa zabaviť! Má rád hudbu, cvičenie a sladkú pohodu a pokoj. Nikdy nepohrdne alternatívnymi riešeniami a vždy rád podporí čo najbláznivejší nápad.
kubo.vizner@pupava.sk

Lucka Finkova

Lucka Finková

Lucka si už ani nepamätá, kedy prišla do Púpavy po prvýkrát. Bola taký malý špunt. Aj keď jej výška nie je ohromujúca ani dnes, zážitky, skúsenosti a spomienky s Púpavou prevyšujú akokoľvek vysoko by mohla narásť. Momentálne zastáva úlohu inštruktora pre všetky vekové aj váhové kategórie, ale prevažne sa venuje menším deťom a rodinám. Taktiež sa mierne zúčastňuje na vedení Púpavy. Rada skúša a objavuje nové veci a jej špecialitou sú prepletené, nepredvídateľné príbehy, témy, rozprávania či táborové telenovely. Teší sa z každého úsmevu.
lucka.finkova@pupava.sk

Lucka Lichvarova

Lucka Lichvárová

Lucka bola unesená Púpavou už po prvom teambuildingu, ktorý s ňou zažila spolu s jej triedou. Hneď sa “namotala” a po prvom roku sa začala v Púpave angažovať aj na pozícii inštruktorky. Najradšej spolupracuje na akciách pre celé rodiny alebo na detských táboroch. Nemá však problém prijať akúkoľvek výzvu a skúšať nové veci. Vo voľnom čase sa rada venuje herectvu, tancu, poznávaniu a ľuďom. Svoje najkrajšie zážitky strávila s rodinou a s kamarátmi – väčšinu z nich práve na Púpave a verí, že toto čaro Púpavy bude môcť ukázať ešte veľa deťom.
lucia.lichvarova@pupava.sk

Lubka Soltesova

Ľubka Šoltésová

Ľubka vraví, že sa v Púpave naučila viac ako v ktorejkoľvek škole. Jej želaním je, aby Púpava bola i pre ďalšie generácie tým, čo znamená pre ňu. Je vyštudovaná psychologička a do hier sa snaží dostať hlbšiu myšlienku, ale aj oddych a zábavu. Momentálne sa venuje najmä svojej vlastnej mladej rodine a tiež akciám pre rodiny s deťmi.
lubka.soltesova@pupava.sk

Majka Motovska

Majka Môťovská

Majka je v Púpave od mala a šťastná ako blcha. Malá síce stále je, ale má už za sebou veľa veľkých (aj menších) akcií. Venuje sa akciám pre všetky vekové skupiny, ale najradšej má malé deťúrence. Zaujíma sa o kreatívne, športové a adrenalínové aktivity. Komunikuje s účastníkmi a na akciách väčšinou fotí. Má rada pohyb, akčnosť, prírodu a pavúky. Púpava je pre ňu minulosť, súčasnosť aj budúcnosť :-). 
majka.motovska@pupava.sk

Matias Vizner

Matias Vizner

Matias sa do Púpavy dostal cez svoju mamu vo svojich raných, silno pubertálnych rokoch – nasilu. V tábore však zistil, o čom Púpava je, a už nikdy nechcel ísť nikam inam. Aktívne prežitý čas, adrenalín, kolektív… Keď už bol príliš starý na to, aby mohol byť účastníkom tábora, rozhodol sa v Púpave zostať ako inštruktor a neskôr riaditeľ. Zameriava sa hlavne na hry, ktoré človeka nútia siahnuť až za hranice svojich možností. Zároveň je naším expertom na laná a lezenie.
matias.vizner@pupava.sk

Mato Hamas

Maťo Hamaš

Maťo sa dostal do Púpavy viac menej náhodou ešte ako malý krpec a odvtedy ho to už nepustilo. Čuduj sa svete ako z malého, súťaživého a nie úplne najposlušnejšieho a najpoctivejšieho účastníka vyrástol časom vedúci. Začínal na akciách pre rodiny s malými deťmi, ale v posledných rokoch sa s nadšením zúčastňuje táborov a víkendoviek hádam každého druhu. Rád vymýšľa náročnejšie hry, ktoré preveria nielen to čo majú účastníci (a občas aj vedúci) v nohách, ale aj ako im to páli. Taktiež miluje lezenie, laná, stromy a všetko čo s tým súvisí a spolu s Matiasom tvorí jadro Púpaváckeho lanárskeho tímu.
mato.hamas@pupava.sk

Miro Polach

Miro Polách

Do Púpavy sa dostal hneď od malička, ale nezvládal aké dobré to je a preto si musel dať pauzu. Na chuť Púpave prišiel pár rokov neskôr, odvtedy si pauzu nedal. Nezastavili sme ho ani keď sme mu povedali, že je moc starý. Tak sa stal jedným z nás. Má rád gymnastiku, keď môže prekonať svoj vlastný strach, a týmto ho Púpava napĺňa.
miro.polach@pupava.sk

Miska Meliorisova

Miška Meliorisová

Momentom ako prišla do Púpavy svoje rozhodnutie nikdy neľutovala. Miška je živel, rada sa zapája do všetkého a vždy motivuje ako sa len dá. Má záľubu v nočných hrách a zatiaľ pracuje s malými deťmi, ktoré sú niekedy ešte väčší živel ako ona. Do budúcnosti by sa rada dostala k „velkáčom“, lebo sú pre ňu výzvou, pri ktorej sa môže vyblázniť naplno. Okrem púpavackých aktivít rada kreslí a jazdí na koni.
mia.meliorisova@pupava.sk

Miso Farnbauer

Mišo Farnbauer

Od svojich 7 rokov sa pravidelne zúčastnil na každom malom a neskôr veľkom tábore. Okrem táborov chodil aj na rôzne víkendovky, s rodičmi na Odyseu. Neskôr, keď už bol pristarý, začal Odyseu pripravovať. Má rád rôzne športy, hry pri ktorých sa zašpiní a menšie deti. Rád si zo všetkého robí srandu.

Palo Schmidt

Palo Schmidt

Palo sa dostal do Púpavy viac menej náhodou. Keď sa ho jeho rodičia opýtali na aký tábor chce v lete ísť, pôvodne si vybral úplne iný. Náhoda však dala, že z časových dôvodov prišiel na Púpavu a odvtedy už inam ísť nechcel. Keď mu neskôr ostatní inštruktori povedali, že ako účastníka ho už na tábor nepustia, začal sa pomaly angažovať ako inštruktor. Jeho oblubou je účastniť sa na púpavackých diskotékach ako DJ.
palo.schmidt@pupava.sk

Samo Chrtan

Samo Chrťan

Samo začal chodiť až na veľký púpavácky tábor a keď už naň bol pristarý, nasáčkoval sa aspoň do veľkotáborového tímu inštruktorov. Za dobrú akciu považuje takú, z ktorej si deti odnášajú nezabudnuteľné momenty a začínajúci inštruktori skúsenosti, aké inde nezískajú. A čo je podľa neho na Púpave unikátne? To, že na rozdiel od iných táborov, kamarátstva z nej pretrvávajú roky, ak nie aj navždy (to sa ešte uvidí). Po takých zážitkoch predsa nie je na výber.
samuel.chrtan@pupava.sk

Simon Nemeth

Šimon Németh

S Púpavou rastie od čias, keď ešte nevedel čítať, doprevádzaný starším bratom. Ako účastník nevynechal žiadny tábor, víkendovku, neskôr Odyseu. S inštruktorovaním začal na rodinných víkendovkách a plynule pokračuje v Odyseáckom tíme. Rád vymýšľa kvízy, ale aj hry, v ktorých ide najmä o zábavu. Medzi jeho záľuby patrí história a klasická hudba.
simon.nemeth@pupava.sk

Tomas Cervenka

Tomáš Červenka

Púpaváckych akcií sa zúčastňuje od svojich šiestich rokov, najskôr ako účastník Odysei, neskôr sa pridali aj tábory a víkendovky. Zažil tu kopec zážitkov a rád by doprial podobné zážitky aj iným, preto privítal možnosť stať sa inštruktorom. Najviac ho bavia tímové a strategické hry, ktoré „nútia“ jednotlivých členov tímu spolupracovať.
tomas.cervenka@pupava.sk

Zuzka Burjanova

Zuzka Burjanová

Zuzka robí inštruktorku v Púpave už od svojich dvanástich rokov. Od malička chodila na všetky možné púpavácke akcie a ľudia aj atmosféra tam jej prirástli k srdcu. Teraz sa snaží svoje pekné zážitky “poslať ďalej”, aby aj iní mali na čo spomínať. Vyštudovala manažérsku matematiku na Matfyze a psychológiu na Filozofickej fakulte UK. Má rada prírodu, knižky a gitaru, rada spieva a maľuje, cestuje po svete. Najradšej má jar, žltú farbu, kávu a veľkú radosť jej spravia iskričky v detských očkách. V Púpave má na starosti najmä akcie pre rodiny s deťmi a akcie pre menšie deti a pôsobí aj vo vedení organizácie.
zuzka.burjanova@pupava.sk

Zuzka Dankovicova

Zuzka Dankovičová

Je to už nejaký ten piatok, čo sa dostala k Púpave a to v podstate náhodou. Veľa akcií ako účastník nezažila, do inštruktorovania vhupsla, dalo by sa povedať, po hlave a celkom skoro. Začala s malým táborom a práca s deťmi a skvelý team Púpavákov ju hneď oslovil a už nepustil. Venuje sa teda hlavne akciám pre najmenších a rada pozoruje, k čomu všetkému ich Púpava vedie a čo ich učí, a tým sa vlastne učí aj ona. Púpava sa pre Zuzku stala miestom, kde sa cíti príjemne, kde sa rada a veľa smeje a motivuje ju, aby sa tak cítili aj ostatné decká
zuzka.dankovicova@pupava.sk

Veľká vďaka patrí aj inštruktorom, ktorí sa v Púpave angažovali v minulosti, alebo sa angažujú sporadicky, a pomohli jej vyrásť v organizáciu, ktorou je dnes.

Ala Nemcová, Bea Stručková, Benji Špányi, Denis Môťovský, Denka Medelská, Domča Klárová, Erika Némethová, Janka Hanzelová, Janka Rúrová, Ida Špányiová, Janko Satinský, Kaja Finková, Kamilka Lendelová, Katka Burjanová, Lucka Komorová, Lucka Satinská, Mário Finka, Majka Kupková, Maťo Môťovský, Peťo Hanzel, Peťo Lopašovský, Rasťo Štefánik, Roman Farnbauer, Romča Šťastná, Samo Németh, Sima Dobeková, Tamarka Shawkatová, Tatika Matejovičová, Terka Stárková, Valika Červenková, Zuzka Borovanská, Zuzka Hamašová a mnohí ďalší.

Comments are closed.