Víkendovky

Bodka po Veľkom tábore - Zlatnícka dolina 2019

Písal sa rok 2019. A začala tá akcia vďaka ktorej sme všetci prezreli. Ethnovikendovka! Vnútorné čakry sa nám pohli správnym smerom. Na to, aby sme objavili nový zmysel, museli sme ho hľadať, kde sa dalo, no nakoniec nám predsa neušiel. Zažili sme kopec srandy, lásky a objavov. Za tlmeného zvuku digeridoo sme vítali slnko, popíjali čaj no aj objavovali dôležitosť prírody a lásku k nej. Stalo sa toho veľa veď každý to máme uložené v srdiečku.

Bodka po Malom tábore - Zlatnícka dolina - december 2017

V piatok sme sa rozlúčili s rodičmi a nasadli na palubu nášho Polar Expresu s jasným cieľom, dostať sa na Severný pól. To sme však ešte netušili, aké ťažké to môže byť! Prvým problém bolo, že nám colník povedal, že sme sa nejakým omylom dostali na listinu neposlušných detí. Nám sa však dobrým správaním podarilo presvedčiť ho o opaku a tak naša cesta plná snehu pokračovala. A že sme si ten sneh poriadne užili, o tom netreba pochybovať. Netredičné psie záprahy či eskimacky biatlon sú toho jasným dôkazom. Príjemne sme sa v tej Zime naladili na Vianoce pečením medovníkov, vyrábaním vianočných ozdôb a víkend zbehol ani nevieme ako. Tešíme sa na Vás milí cestovatelia aj nabudúce!

Jesenná pyžamová víkendovka - Blansko 2017

Hoci sme víkend strávili v pyžamkách a nočných košeliach, o zaháľaní nemôže byť ani reči. Hneď v prvý večer po čajíku a umytí zubov sme sa na kvíze dozvedeli, že bez spánku sa dá vydržať až 11 dní, ale že zašarádiť "županov župan" nie je také ľahké, ako by sa mohlo zdať. V sobotu sme zistili, že volejbal a prehadzovaná sa dajú hrať aj s plyšovým medveďom a frisbee zase so slonom a spomenúť si, čo sa nám snívalo môže byť veľká zábava. Popoludní sa hrali karty a dorazili aj módni návrhári svetových pyžamových značiek. Vrcholom módnej prehliadky bola pravá vankúšová vojna. Na nočnej hre sa odvážne menšie deti zaslúžili o normalizáciu Premenlivej princeznej a staršie zase prekonávali svoje nočné mory. Tiež sa ukázalo, že mimozemšťania sú nesmierne spoločenské bytosti a majú pre nás bežných smrteľníkov pochopenie. V nedeľu sme sa zamestnali v pyžamovej manufaktúre a na záver videli a počuli niekoľko rozprávkových obedníčkov. Môžeme len potvrdiť, že stráviť víkend v pyžame môže byť veľmi príjemné :-)

Jarná tichá víkendovka 2017

Ticho má veľa podôb - lesné ticho, ticho pri rannej káve, ticho v prázdnom byte, nočné ticho... Na víkendovke sme si ticho zažili na sto spôsobov: reklama na ticho, posunková reč, pantomíma, grotesky, nočná hra v úplnom tichu, kalokagatia, kvíz o tichu, človiečko, bobrík mlčania... A napriek tomu sa počas celých dvoch dní v Lazoch pod Makytou ozýval smiech, krik aj spev :-) Užili sme si slnko, užili sme si priateľov, užili sme si možnosť pobudnúť chvíľku mimo reality a len sa hrať :-)

Jesenná (ne)zmyselná víkendovka - október 2016

Že má človek 5 zmyslov, to sme vedeli. Či ich vieme dobre používať sme si overili na sobotňajšej receptorovej behačke aj na nočnej hre. Že niekedy môže byť užitočný aj 6. zmysel, to sme si vyskúšali v kvíze. A že nezmyslov máme viac ako dokážeme spočítať, to sme zistili na víkendovke v tábore Podvišňové v Bzinciach pod Javorinou. A tak nám vôbec nevadilo dopĺňať do textu slová v inom jazyku a z úplne iného kontextu, hrať Dixit s vlastnými fantastickými kartičkami či súťažiť v Scrabble s nezmyselnými slovami. Zmysly sú zábava, nezmysly ešte väčšia! A najviac si ju užijú tí, ktorí sa neberú príliš vážne - takí sú naši púpaváci :-)

Bodka po Malom tábore - Zlatnícka dolina 2016

Víkend, kedy sme sa mohli na pár hodín stať našou obľúbenou hračkou! Chladnejšie dni, avšak s horúcou a voňavou atmosférou krbu a rozohriatej pece s medovníkmi, ktoré sme si sami napiekli a vyzdobili. Aj zjedli. Vyskúšali sme si, aké to je stať sa vedúcim a pripraviť krátky program pre ostatných, a hlavne sme celý víkend bojovali Luskáčikovia proti Myšiakom a plnili tajné ťažké úlohy, niektorí aj po nociach! A dokonca nám ani nechýbali legendárne totemy, tentokrát dažďovo adrenalínové. Teším sa na našich rozprávkovo dobrých účastníkov aj nabudúce!

Bodka po Veľkom tábore - Dobrá voda 2016

Nebudeme vám klamať, táto Bodka bola pre nás zatiaľ tá najnáročnejšia. Ťažké vstávanie, bolesti kĺbov, problémy s prostatou (haha), horší sluch aj zrak a ani tá nostalgia už nie je to, čo bývala. Ale ako je známe, pre starého človeka niet lepšieho lieku ako spoločnosť detí, plných radosti a energie. Ďakujeme, že ste s nami mali trpezlivosť, boli ste super a vďaka vám nám od smiechu pribudlo pár vrások. Tešíme sa na vás opäť o rok, tak držte palce, nech nám drží zdravíčko! (Mimochodom, dodatočne sme zistili, že október je Mesiac úcty k starším. Ešteže sme našich starkých hrali s pokorou a úctou k šedinám, všakže :D)

Jarná čiernobiela víkendovka - Podvišňové 2016

Zistili sme, že aj čierna a biela majú množstvo odtieňov, že v každom z nás je ukrytý biely aj čierny vlk, že tučniaka dokáže uloviť jednotlivec, ale na mlynáríka kapustného treba až šiestich členov tímu, že šach sa dá odohrať aj bez kráľovnej, že vo fotokomore je naozajstná tma a plno ďalších pozoruhodných vecí. A čo je najdôležitejšie, zasmiali sme sa, zahrali sme sa, užili sme si krásny (aj keď daždivý) čiernobiely víkend :-)

Bodka po Veľkom tábore - Zlatnícka dolina 2015

Vietor neznesiteľným škrípaním útočí na uši. Temná obloha v sebe objavila zlovestnosť, akú už dlho necítila a hrdo sa ňou chváli všetkým pod ňou. Zima je taká silná, že pred ňou niet úniku. A v opustenej turistickej oblasti breše malý, krvilačný pes… Nie, nejde o začiatok poviedky od Edgara Allana Poa, ako by sa mohlo zdať, ale o začiatok našej spojenej Bodky po Veľkom i Malom tábore. Aj keď nás Zlatnícka dolina privítala hnusným počasím, naša radosť, že sme opäť spolu, jej musela vyčariť úsmev na perách. Smiali sme sa, behali, zablaťovali, slovom, bolo nám dobre. Tábor bol parádny, ale aj Bodka má svoje vlastné čaro. Je intímnejšia a v sychravom, chladnom novembri nás zomkne bližšie k sebe. Škoda, že trvá len víkend… Nič to, vidíme sa nabudúce! :)

Bodka po Malom tábore - Zlatnícka dolina 2015

V novembri sme stretli v Zlatníckej doline kamarátov z vesmírneho tábora, ktorí sa počas jesene premenili na Superhrdinov. Hneď v sobotu ráno sme si zahrali najobľúbenejšie TOTEMY na ktoré nám nevyšiel čas počas leta. Naše Superhrdinské vedomosti preveril kvíz a odvahu zas boj s rozzúreným Hulkom. Inšpektorovi Clusoňovi sme pomohli vyriešiť závažné zločiny a večer sme to roztočili na super karnevale. V nedeľu nám ostal čas už len na super hru s velkáčmi, ktorí nám robili Superhrdinských pomocníkov a aj napriek zime sme sa poriadne zabavili a aj zohriali pri dostihoch. Tešíme sa nabudúce.

Jesenná kulinárska víkendovka - Terchová 2015

Tentokrát sme si užili farebnú a slnečnú jeseň v ŠvP Terchová. Okrem krásnej prírody sme sa tešili najmä z rôznych kulinárskych dobrôt a výtvorov od výmyslu sveta. S jedlom sme sa bláznili, o jedle sme rozmýšľali, dokonca sme sa vžili do toho, aké to je byť jedlom (napríklad takým šalátom v hamburgeri :-)). Vyrobili sme si krásne ozdoby, overili si svoje vedomosti, fyzickú zdatnosť i odvahu a odniesli sme si nielen kopu dobrôt ale aj novú púpavácku kuchársku knihu! Mňam!

Jarná víkendovka - Moravský Sv. Ján 2015

Prvý májový víkend sa všetci púpavácki knihomoli stretli v Moravskom sv. Jáne, aby si užili pekné počasie a svoju spoločnú záľubu - knižky. Všetky programy sa niesli v téme kníh, rozprávok, príbehov. Na chvíľu sme sa stali svojím obľúbeným knižným hrdinom, vytvorili sme príbeh svojho života, aj príbeh z vysúťažených písmeniek, v kvíze sme si otestovali vedomosti o literárnom svete. Svoje dramatické umenie sme stvárnili v prvom slovenskom epose v štyroch dejstvách O strastiach zlých čarodejníc a údele rytierov. Svojou návštevou nás poctil aj vzácny hosť z knižných kruhov - pán Mrkvička, ktorý nám čítal a rozprával o knižkách tak, ako to len on vie :-) Že sme sa mali super potvrdzuje aj to, že niektorí vraj rovno cestou z víkendovky zamierili do kníhkupectva :-)

Orientálna víkendovka pre menšie deti - Dobrá Voda - november 2014

Koncom novembra sme sa už tradične stretli na Dobrej Vode s kamarátmi z malého Námorníckeho tábora, ako aj s kopou nových, ktorí si po prvý krát vyskúšali atmosféru Púpavackej akcie. Víkendovka sa niesla v znamení orientálneho dobrodružstva a netradičná téma nám ponúkla mnoho možností a zaujímavého programu. Vyskúšali sme si Ťavie Rally či Lovenie hadov. Naše vedomosti otestoval kvíz a zručnosti preverilo stavanie ropných plošín pre Arabského šejka. Večer sme si zahrali spoločenské hry v typickej orientálnej čajovni a víkend sme zakončili turnajom v Arabskom golfe. Už teraz sa tešíme na dalšie stretnutie v lete na tábore.

Jesenná víkendovka - Moravský Svätý Ján - november 2014

Jesenná víkendovka sa niesla v halloweenskom duchu. Malé aj veľké deti preukázali svoju odvahu na nočných hrách, spoločne sme sa vyšantili v úplne tmavom dome na halloweenskych hrách. Zasúťažili sme si na dostihoch - postihoch :-), vyskúšali sme si zaujímave fyzikálne experimenty a vyrobili rôzne pekné aj strašidelné výrobky na tvorivých dielničkách. Bolo nám veselo, trochu strašidelne, ale hlavne rodinne a pohodovo v spoločnosti priateľov :-)

Bodka po Veľkom tábore - Modra - október 2014

Po dlhých týždňoch bez milovaných vedúcich a septembri strávenom nariekaním do vankúša sa do životov Veľkotáborníkov opäť vrátil optimizmus! V prvý októbrový víkend sa totiž v modranských lesoch konala tradičná Bodka po tábore. Aj keď sa počasie spočiatku tvárilo, že sa s nami nekamaráti, všetko napokon dopadlo výborne. Poriadne sme sa vybláznili na neporiadnych horských bicykloch, prežili sme epidémiu lepry, dali sme si brutááálne Vajugby do kopca. Okrem toho sa z nás na chvíľu stali umelci a felmi príjemný sobotný večer sa niesol v znamení Hudby, ktorú máme radi. Najdôležitejšie však je samozrejme to, že sme boli opäť spolu :) Vidíme sa v lete!!!

Jarná víkendovka pre všetkých priateľov Púpavy - Tesáre - apríl 2014

A je to za nami! Po dlhom čase ďalšia úspešná akcia. Víkend plný smiechu a radosti. V sobotu sme si zašportovali a deti si zasúťažili v rôznych pretekoch, pri ktorých boli raz žabkami, inokedy klokanmi, alebo gepardmi. V nedeľu sme si raňajky museli zaslúžiť a naštartovať mozgové závity skoro z rána. Okrem tela a mozgu sme si potrénovali aj ruky pri dielňach, a všetci sme si vyrobili rôzne užitočné, a najmä krásne veci. Domov sme odchádzali unavení, ale zato s úsmevom na perách. Nech už je jeseň a ďalšia víkendovka pre všetkých!

Jesenná víkendovka - Október 2013

Aj keď bolo zamračené a sychravé počasie, nikomu nechýbala dobrá nálada. Po veľkom zoznamovaní nasledovalo športové dopoludnie, kde sa s veľkým zápalom hral futbal a volejbal. Kreatívnosť sme využili na tvorivých dielňach, kde si každý vytvoril nejakú drobnosť. Deťom sa spoločnými silami podarilo na nočnej lesnej cestičke zachrániť starenku. Víkendovku sme ukončili strategickou hrou Vláčiky pri ktorej sa stratégom parilo z hláv a tí ktorí museli zháňať koľajnice sa poriadne zapotili pri plnení úloh.

Bodka po veľkom tábore - Modra - október 2013

Veľkáči si užili pohodovú jesennú bodku na Zochovej chate pri Modre. Počasie sme mali výborné, listy boli krásne zafarbené a zahrali si klasické ale aj nové akčné a vtipné hry. V sobotu poobede sme sa vybláznili s vajíčkami na rôzny spôsob a večer sme si užili multidejný bál na ktorom bol každý oblečený do obdobia v ktorom by chcel žiť. Do sýtosti sme sa vybláznili a veľmi sa tešíme na ďalšie stretnutie!

Krok vpred - spoločne - máj 2013

Druhé pokračovanie série víkendoviek - Krok Vpred, je úspešne za nami. Huncokárska osada bola opäť plná zážitkov. Zvládli sme náročný, zároveň však krásny výstup na Veľkú Homolu, kde sme pri západe slnka spapali chutnú večeru. Stihli sme to včas, skôr ako nás zjedli komáre. Pestovali sme plodiny, starali sa o zvieratká a huncokárske lesy. Porazili inštruktorov v totemoch, nebáli sa ani tímového výťahu na lanách. Navštívili zaujímavú osadu Huncoka, kde platili veľmi zvláštne kultúrne pravidlá. Podarilo sa nám zachrániť zakliatu huncokársku nevestu v nočnej hre a skvele obstáli v kvíze o inštruktoroch. Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie v lete na tábore!

Víkendovka pre všetkých priateľov Púpavy - Patrovec - apríl 2013

Päťdesiatšesť veselých účastníkov jarnej víkendovky strávilo tvorivý a športový víkend v prírode, v kaštieli Patrovec pri Trenčanskom Jastrabí. Prišli veľkí, menší, aj najmenší, ostrieľaní púpaváci, aj úplní nováčkovia. Na zoznamkách sme mali čo robiť, aby sme si zapamätali všetky mená. V hrách a súťažiach sa veru nikto nedal zahanbiť. Prebiehal neľútostný súboj v Scrabble, ale písmenká doň sme si museli zaslúžiť naučenou básničkou. No a žolíky získavali tí najmenší. Zajačikom sme dávali žrať šalát a z Agricoly si mnohí okrem super zážitkov odniesli aj riadnu svalovicu. V tímovkách aj stávkovaní sa ako vždy prejavilo, ako vieme držať spolu v akokoľvek rôznorodom tíme, ako každý má svoju úlohu a prispeje k spoločnému riešeniu. Prvý večer nám spestrila Partička, kde sa odhalili herecké talenty a druhý večer bol v rytme starých piesní pre tých skôr narodených. Tančiareň divadla Púpava mala úžasnú atmosféru, aj keď niektorí účastníci vypadávali zo svojej role :-) Na tvorivých dielňach sme si zamlsali a vytvorili ozdôbky z papiera aj z Burákova. Tie sme si odniesli spolu so silnými zážitkami.

Krok vpred - Zlatnícka dolina - december 2012

V Decembri sme sa rozhodli vydať za snom snáď každého dieťaťa. Poriadne sme sa obliekli, pripravili, a vyrazili sme na sever s cieľom doputovať až do dielne Santa Klausa. Ani sme sa nenazdali a museli sme zachraňovať prvého zraneného našej výpravy Maťa, ktorý sa stratil v snehovej búrke. Podarilo sa a po výdatnej večeri pri vatre sme vyrazili do základného tábora. Tam sme sa usušili a diskutovali o rôznych hodnotách ako rodina, čestnosť, či zdravie. Na druhý deň nás hneď ráno potrápila pneumatika, ktorú sme museli prekotúľať cez celú tundru, aby sme sa dostali až na severné pobrežie. Tu sme museli vyvážiť váhu drahokamami, aby nás kapitán previezol ďalej na ostrov obývaný Inuitmi. Tí nám ukázali ich remeslá a dovolili nám vyskúšať si aj ich skúšku odvahy, ktorú väčšina úspešné zvládla. A kto nie, nevadí, príležitostí ešte bude habadej. Na posledný úsek našej cesty sme si museli poriadne, a hlavne v správnom poradí, zbaliť naše batohy. Vyrazili sme po vratkom ľadovci, prekonali ľadové trhliny a nakoniec sme to dokázali. Nanešťastie, Santa Klausa sme už nestihli, ale pani Klausová nám navarila vynikajúci obed a dostali sme aj darčeky, ktoré pre nás Santa nechal. Najdôležitejšie pre nás bolo, že sme do toho išli spolu a spolu to ja dokázali.

Jesenná víkendovka pre priateľov Púpavy - Dechtice - október 2012

Benji o víkendovke napísal: Víkendovka bola ako zakaždým super, aj s príjemným prekvapením prvého snehu. Hry mali každá niečo do seba – možno pomohlo aj bahno, aby sme sa viac snažili čím rýchlejšie behať :-). V piatok boli tie klasické zoznamky (inak som veľmi rád, že pribúda toľko nových ľudí aj s deťmi). Potom sme hrali aj medzi skúsenejšími účastníkmi obľúbenú hru Muži a ženy, pri ktorej sme sa fakt dobre nasmiali :-). V sobotu bola výborná psychohra, počas ktorej sme sa myslím dostatočne zamysleli nad našimi naozajstnými problémami. Poobede ma veľmi oslovil behací kvíz, keď som videl, ako sa všetci snažia a robia tie kačáky v bahne po členky, alebo skáču na jednej nohe, či naslepo až k stanovišťu – z toho druhého pohľadu – teda z pohľadu vedúceho :-). Po večeri bolo laboratórium, kde sa zišli svetovo uznávaní vedci, aby ukázali svoje dych vyrážajúce pokusy, opäť sa mi veľmi páčilo. V nedeľu sme si trochu zabehali pri obľúbených totemoch, následne pri metlobale. Malí hrali to isté, len naopak, a bolo zaujímavé ich vidieť pri metlobale, ako jeden cez druhého beží dorážačka, zatiaľ čo druhá hrsť súťažiacich sa snaží dať gól. Aj dielne boli veľmi príjemné, tak trochu na upokojenie. Čo dodať, zase raz jedna veľmi podarená víkendovka!

Dvojbodka po táboroch - Zlatnícka dolina - október 2012

Začiatkom októbra sa v Zlatníckej doline stretli blázni z veľkého tábora, zvieratká z malého tábora a ďalší kamaráti, ktorí síce na táboroch s nami neboli, ale Dvojbodku si nemohli nechať ujsť. Akcia to bola úplne jedinečná, vekové rozpätie od 5 do 16 rokov ponúkalo možnosti na zaujímavé programy, pri ktorých sme overili, ako dobre vedia maláči a veľkáči spolupracovať. A hoci sa takmer nepoznali, išlo im to parádne! Okrem takýchto spoločných hier si maláči aj zahrali metlobal, odhalili svoje silné stránke, vycvičili opičky v hode na terč či spálili strach na nočnej hre. Veľkáči zatiaľ spoznali svojho vnútorného tigra, po náročnej púti zo seba zmyli jeden svoj hriech a v nočnej previerke bláznovstva prekonali niekoľko vlastných hraníc. Takýmto veselým a vydareným stretnutím sme dali tohtoročným táborom zaslúženú bodku, dokonca dvojbodku :-)

Stredoveká víkendovka - Zlatnícka dolina - jún 2012

Prvý júnový víkend sme sa namiesto chaty v Zlatníckej doline ocitli v stredoveku. Princezné predviedli svoje krásne šaty, rytieri si za svoje hrdinské a šlachetné činy vyslúžili ocenenia Rytierskymi rádmi. Spoločne sme postavili nedobytné lesné pevnosti, navzájom si zmerali sily v rytierskych súbojoch a zviedli aj veľké boje o družinové erby. Tí najodvážnejší sa v noci vydali na nebezpečnú výpravu za dračím vajcom, z ktorej si priniesli parádne úlovky. V nedeľu sme si vyskúšali aj život bežných ľudí, keď sme sa pokúšali dopestovať si vlastné plodiny a zaúčali sa do stredovekých remesiel. Víkend sme si poriadne užili, viacerí z nás sa vo svojej \"stredovekej roli\" cítili ako ryby vo vode :-) Tak si to hádam niekedy nabudúce zopakujeme...

Jarná víkendovka pre priateľov Púpavy - Dechtice - apríl 2012

Po minuloročnom úspechu sme si zopakovali jednu z najpríjemnejších a najpohodovejších akcií roka - víkendovku pre všetkých, ktorí majú chuť chvíľu pobudnúť v kolektíve púpavákov. A tak sme sa stretli s rodičmi, detičkami, inštruktormi aj úplne novými účastníkmi, aby sme sa zahrali, porozprávali, lepšie spoznali a hlavne si užili jar a kvitnúce púpavy. A bolo to proste fajn :-)

Valná hromada - Dobrá Voda - december 2011

V decembri sa skoro všetci naši inštruktori stretli na druhom ročníku Valnej hromady. Táto akcia je pre nás priestorom, kde sa ohliadneme za uplynulým rokom, naplánujeme akcie na ďalší rok a najmä sa zabavíme v našom fantastickom inštruktorskom kolektíve. Absolvovali sme aj zážitkovú prednášku o zážitkovej pedagogike a prednášku o psychohrách, kde sme sa nie len veľa naučili, ale aj zahrali a vyskúšali niektoré psychohry na sebe. Okrem toho sme vyhodnotili náš interný vzdelávací projekt Univerzita Púpavy, v ktorom skúsenejší inštruktori v sérií prednášok priblížili juniorom i sebe navzájom všetko možné, čo súvisí s “inštruktorovaním”. Výsledok Valnej hromady môžte posúdiť aj vy - uvidíte, aký super bude rok 2012 s Púpavou!

Mikulášska víkendovka - Dobrá Voda - november 2011

Zariadiť, aby k nám Mikuláš dorazil, nie je také ľahké, ako sa môže na prvý pohľad zdať! Hneď na začiatku víkendovky nám prišli zlé správy, že Mikuláš je unesený a - samozrejme - naša priorita bola jasná. Treba ho čím skor vyslobodiť, aby nám ešte stihol rozdať darčeky :-) Správne odhodlanie a odvaha, ktoré sa v tímovom duchu vytvorili, nám zaručili úspech. S hľadaním Mikuláša, rozšifrovaním záhadných úloh, športovými hrami a umeleckými dielňami sme strávili príjemný víkend na obľúbenom stredisku Dobrá Voda. Smiech a srandu, ktorú sme pritom zažili, si budeme ešte dlho pamätať :-) Joj, a keby ste videli, aké pesničky a vtipy počul Mikuláš!

Helloweenska víkendovka - Dechtice - október 2011

Koncom októbra sa púpavácke strašidielka, bosorky, bubáci a mátohy stretli v prostredí starého kaštieľa v Dechticiach, aby oslávili veľký sviatok strašenia - Helloween. Víkendovka bola poriadne strašidelná, ale aj veselá, tvorivá a zábavná :-) Zahrali sme si kopu strašihier, vyrobili tekvicových svetlonosov a vypravili sa na nočný pochod lesom plným príšer. Zvládli sme dokonca aj prejsť územím hrozivej a neľútostnej čarodejky, poskladať si vlastných Frankensteinov a ešte oveľa viac. A pozor, fotky sú len pre tých, čo sa neboja!

Bodka po veľkých táboroch - Dobrá Voda - október 2011

Na tradičnej bodke za táborom sa tento rok zúčastnili nielen tohtoroční, ale i minuloroční účastníci veľkého tábora. Na bodke sa tak zišli účastníci od 12 do 18 rokov a samozrejme i táboroví vedúci (od 17 do 24 rokov :). V príjemnej púpavackej atmosfére sme si užili nočnú hru, behačky, diskotéku, ale i diskutovanie, či tvorivé chvíľky nad starou záchodovou misou či bubnom od práčky. Ďakujeme Vám za Vaše nadšenie, spoluprácu, tvorivosť a aktivitu a tešíme sa na ďalšie stretnutie s Vami! Bodka.

Nachádzania - Tieň a reflexia - Pezinská baba - september 2011

Vydarená maľovacia víkendovka s príjemnou, pohodovou, priateľskou a tvorivou atmosférou. Slniečko nám prialo, medzi účastníkmi sme mali dvoch šikovných začiatočníkov. Úvod akcie nám spestrila branná hra, keď sme zistili, že sme prišli na nesprávnu chatu. Nakoniec sme si nedali pokaziť náladu, vznikli pozoruhodné dielka a noci boli tiež veselé.

Bojovka - Kučišdorfská priehrada - september 2011

Naša bojovka bola v Púpave prvá akcia svojho druhu, na čo sme my, jej prví účastníci, patrične hrdí. Išlo o akciu so stredovekým námetom, kde dva znepriatelené tábory proti sebe bojovali a vzájomne si kradli posvätné bohyne. Taktika, odvaha, vytrvalosť, ale aj ochota a pomocná ruka boli cnosti, ktoré sme si počas víkendu navzájom na sebe cenili. Neustála starostlivosť o naše príbytky bola taktiež neoddeliteľná súčasť tohto víkendu. Bojovníci budú určite radi spomínať, ako sa zahrali na „vysokohorských nosičov“, kedy si museli povynášať materiál a stravu do svojich domovských táborov. Snáď nikto nezabudne, ako sme neustále bojovali, bránili sa a snažili sa ochrániť naše bohyne. Do skorééého boja!!!

Lezecká víkendovka - Modra - jún 2011

Tak, a ďalšia super akcia Púpavy je za nami. A že to bol nezabudnuteľný víkend, o tom niet pochýb. Najprv ranná túra ku skale - čo túra, priam vysokohorská vynáška. Veď tie kilá materiálu a surovín na guláš sa tam samé nedostanú. Cez deň lezenie, zlaňovanie, prúsikovanie - každý si prišiel na svoje. A spomienky sa vynárajú. Či už je to Ondro zaseknutý na lane, iní na skale, chutný guláš (takmer bez soli) alebo viazanie uzlov. A čo je najdôležitejšie, všetci sme prežili, veď bezpečnosť je pri lezení predsa prvoradá. V tejto galérii nájdete dôkazy o tom, ako dobre nám bolo. Fotky však zážitky nenahradia. Niektoré veci treba jednoducho skúsiť na vlastnej koži...

Pirátska víkendovka - Dobrá Voda - máj 2011

Naša pirátska plavba po oceánoch okolo ostrovu Dobrá Voda bola plná dobrodružstiev. Šatky na hlavách, pásky cez oči, kde tu nejaká chýbajúca noha alebo hák namiesto ruky - ako sa na pravých pirátov patrí. Celý víkend sme sa plavili, bojovali, smiali a hrali, a najmä hľadali poklad, ktorý v okolí ukryl starý pirát Plesnivá brada. Po splnení náročných úloh sa nám ho s pomocou veštice a mapy konečne podarilo nájsť, a bol veru vážne sladký!

Hudobná víkendovka - apríl 2011

Už si niekedy hral na bicie? Akordeón? Alebo na priečnu flautu? My áno! A potom, \"Keď sme išli do lesa na drééévo, drevo sa nám do prsta zadrelóóó\" - kto by bol povedal, že do lesa na drevo sme išli v opere, óde alebo rape? No ten, kto sa zúčastnil hudobnej víkendovky :-) Okrem toho, že sme si vyskúšali hru na rôzne nástroje, predstavili sme si aj hudbu, ktorú máme radi. A naozaj platí: Koľko ľudí, toľko chutí. Bolo to veľmi zaujímavé. A tiež sme si zložili vlastné a upravili pesničky, ktoré máme radi. Dokonca sme mali aj čvirikajúcich vtáčikov v rape od H16 a trioly a fortesimá v pesničke Lady Gagy :-) Toto všetko a kopec ďalšieho sme zažili na našej tvorivej víkendovke. Juj, mali ste ísť s nami...

Nachádzania - Veci neviditeľné ušiam - Moravský sv. Ján 2011

Víkend prebehol v znamení aktívneho relaxu a príjemných vzťahov. Prevažne dospelú skupinu spestrili malé deti. Maľovali sme až do neskoro večerných - skoro ranných hodín. Najvyužívanejšia technika bol akryl, nebáli sme sa akvarelu, ale objavil sa aj olej a ceruzka. Niektoré výtvory v každom prípade stoja za to - posúďte sami.

Dvojbodka po tábore - Dobrá Voda 2010

Tento rok mali menšie a väčšie deti tábor zvlášť, ale na Bodke sme sa stretli spolu - a ako nám bolo dobre! Opäť sme strávili pár dní s táborovými kamarátmi, zahrali si super hry, zacvičili aerobik, vyrobili kopu pekných výrobkov, postavili vysokánske gaštanové veže a dokonca sa aj zachránili pred smrtiacou hmlou. A teraz už len vydžať do ďalšieho tábora...

Jarná víkendovka priateľov Púpavy - Dechtice 2011

Na Planinke nás vítal kaštieľ so svojou obvyklou atmosférou a zvieratkami – zajačikmi, kozou a kozliatkom a namiesto púpav stráne rozkvitnutých snežienok. Počasie nás prekvapilo snehovým dažďom, napriek tomu nálada a aktivita neklesali. Vytvorili sme pekné výtvory na dielňach, zabavili sme sa na večernej Partičke, lúštili sme indície a hrali futbal. Nezľakli sme sa ani vážnejšej nôty a vytvorili sme si svoje kódy života. Tajní agenti a bojovníci si prišli na svoje v boji Maršalov a špiónov. Ani sa nám nechcelo domov...

Nachádzania - Farby jari 3 - Zlatnícka dolina 2010

Ďalší z pohodových tvorivých víkendov, kde človek zabudne na všetky starosti a úplne sa ponorí do sveta farieb. A jar bola naozaj ako sa patrí - krásne nám svietilo slniečko a príroda ponúkala množstvo inšpirácií...

Inštruktorská víkendovka 2010

Elévovia a inštruktori na víkendovke, kde si navzájom pripravovali program. Natrénovali si prípravu hier, vysvetľovanie pravidiel, vedenie programu, podávanie spätnej väzby a iné dôležité inštruktorské zručnosti. A ešte tam bola aj sranda :-)

Nachádzania - Grafika 2 - Moravský sv. Ján 2009

Dobrá nálada, nová výtvarná technika a množstvo originálnych výtvorov - to bola maľovacia víkendovka príjemnom prostredí Moravského Jána. Tvorili sme, koľko sme vládali, a keď už sme nevládali, urobili sme si prechádzku v blízkom lese. Aj na tých obrázkoch je vidieť, akí sme boli spokojní :-)

Maksík 2008

Maksík 2007

Comments are closed.