Tábory

Veľký tábor - Králiky 2022

A teraz zahraj našu Stredovekú! Kde bolo tam bolo, vybrala sa skupina osadníkov za novým životom. Na mimoriadne úrodnom a podozrivo neobývanom území ich sídla rástli a rástli vďaka múdrym (?) rozhodnutiam vladárov a vladárok v stredoveku. Niekto chcel vybudovať spravodlivú spoločnosť, iný zas bohatú… ale všetci mali spoločné to, že si to parádne užili, či už sa plahočili hore prúdom a vodopádom, šprintovali za loptou nepoznajúc pravidlá hry, alebo hľadali úprimnosť k sebe samému. Vidíme sa znova o rok! :)

Malý tábor - Čeložnice 2022

Ako by svet vyzeral bez emócií? Nebolo by to náhodou lepšie, keby nám nebývalo smutno za rodičmi, či by sme neboli frustrovaný z préhry? Počas tábora sme si zbierali naše emócie a ukladali ich do nádobiek a učili sa byť “normálny”, aby sme mohli zapadnúť do Kultu Normálnosti. Každý deň sme našli skrytý odkaz od Náladátora, ktorý vždy niekoho z nás ovládal a spôsoboval nám nechcené emócie. Avšak počas zážitkov z tábora, prepotených tričkách, kreatívnych hlavách a pretancovaných nohách, sme zistili, že emócie vlastne nie sú až tak zlé a práve to že ich máme, a to že ich máme každý inokedy a inak, je “normálne”. Náladátora sme nikdy nenašli, pretože sme zistili, že Náladator, je každý z nás.

Denný tábor - Matfyz 2022

Neslýchané! Veľká sušienková lúpež v Bratislave! Na to, aby sme pomohli pánovi pekárovi nájsť jeho ukradnuté sušienky – a najmä drahocenný stáročný recept – museli spojiť sily štyri najlepšie detektívne kancelárie na svete – Mrodge, Poirotovci, DYS a Gadžetovci. Záhad na rozlúsknutie bolo nespočetne veľa. Aký mal zlodej dôvod? Prečo nechával na miestach činu prázdny darček? Skutočne bol za zločinom hlavný podozrivý, potetovaný sprejer Majky, alebo niekto z nenápadných okoloidúcich? Ešte šťastie, že sme mali nové posily v podobe našich fantastických účastníkov, ktorí ukázali úžasný detektívny talent, odvahu, a najmä silného tímového ducha. Makali sme v teréne i pri vyšetrovacej nástenke, športovali, oddychovali, zamýšľali sa nad prípadom aj nad dobrom a zlom, a nakoniec to celé nemohlo skončiť inak ako úspechom. Ďakujeme, vidíme sa o rok!

Malý tábor - Belušské slatiny 2021

Pobyt v obrom svete má svoje plusy aj mínusy. Nefungujú tam bežné technológie a tak sa nám hneď na začiatku “pokazil“ autobus, no po tom ako sme postupne nachádzali obrie zubné kefky, laky na nechty, hracie kocky, či slamky, sme sa dostali až do obrej dediny. Tam sme strávili celý týždeň chystaním sa na ObrCountry Fest – vychýrenú obriu hospodársku slávnosť, na ktorej sme mohli ukázať svoje obrovské záhony, ktoré sme si sami postavili a pestovali v nich všetku možnú zeleninu. Popri tom sme stretávali rôznych obrov; každý bol iný, od každého sme sa niečo iné naučili a spoločne sme si nakonci týždňa uvedomili, že hoci sú ľudia rôzni, netreba ich za to súdiť a dôležité je len to, aký je človek zvnútra.

Veľký tábor - Rajecké teplice2021

Všetci pripravení? Hor sa do budúcnosti! Alebo možno aj nie, keď sa porozhliadnete von a tam nič iné len mor a iné kúsky stredoveku. Vedci a skupina vedeckého charakteru sa hneď pustila do opravy časostroja. Bez stabilizátorov to však nejde, takže sme ich vybojovali dobytím hradov v stredoveku, revolúciou vo Viktoriánskom Anglicku, zaobstaraním domácnosti v sociku či mnohými diskusiami v antike. Kto sa vráti domov a kto ostane zaseknutý v minulosti je len otázkou času.

Denný tábor - Matfyz 2021

Denný tábor na MatFyze, 12.-16. 7. 2021 Prieskumníci, technici, kapitáni – nastupovať! Naša vesmírna loď Dandelion odštartovala z bratislavského MatFyzu za týždňom plným smiechu, netradičných aj obľúbených aktivít – a najmä spoznávania. Aby sme pomohli našim inštruktorom, ktorých napádal záhadný Egoš, navštívili sme ich rodné planéty. Situácia bola vážna – po stretnutí s Egošom sa u nich rozvinuli zlé vlastnosti, ktoré predtým nemali! Napokon sa nám vždy podarilo im pomôcť, ale po Egošovi nebolo stopy... Až do piatku. Vtedy sme zistili, že sa neschováva v odľahlých kútoch vesmíru. Naopak, celý čas bol s nami na MatFyze. A čo bolo ešte väčším prekvapením, dozvedeli sme sa, že kúsok z Egoša sa ukrýva v každom z nás. Spoznali sme kus vesmíru, trochu aj sami seba, ale najmä sme sa perfektne zabavili. Vidíme sa o rok! :)

Malý Tábor 2020 - Kubrica

„Život je ako deň v lunaparku“ sa spievalo v našej táborovej pesničke a verte či neverte, je tomu tak! Celý týždeň sme na Malom tábore nažívali v našom Lunaparku, ktorý sme pomáhali zveladiť jeho majiteľovi – pánovi Lunapárkovi. Snažili sme sa mu pomôcť aj v hľadaní jeho zamestnancov, ktorí od neho odišli pre jeho zlé správanie. Už už sme strácali nádej, keď tu zrazu v posledný deň sme ich našli rovno všetkých štyroch! Chcelo to riadne veľa úsilia, no keď sme pána Lunapárka naučili, ako sa správne chovať k druhým ľuďom, podarilo sa nám presvedčiť jeho zamestnancov, aby sa k nemu do Lunaparku vrátili. Popri pomáhaní sme sa čo to naučili aj my – v MotusLande sme zistili, ako správne obviazať ranu, v Aleji krivých zrkadiel sme skúsili, aké to je, keď niečo nie je úplne fér a v Bublinkove sme sa naučili, ako si treba poriadne umývať ruky. Dúfame, že si všetky tieto veci zapamätáme a uvidíme sa na Bodke!

Veľký Tábor 2020 - Kubrica

Mal tento tábor tému? Na začiatku nie. Každý sme sa ocitli v experimente – labyrinte uzavretom od okolitého sveta. Aký však bol príbeh každého z nás, to bolo plne v našich rukách. Niekto našiel lásku pri pohľade do kartónových očí kovboja, niekto našiel odvahu zahnať sa krompáčom či úlomkom skla, keď išlo do tuhého, mnohí našli svojho nastávajúceho či nastávajúcu. Na konci však dokázali všetci potiahnuť za jedno lano a dostať sa z labyrintu von. Čo budeme robiť tam, to už je vo hviezdach.

Veľký tábor - Králiky 2019

“Vitajte v mojej krajine, v Gameworlde!” S týmito slovami a úvodným tancom s kolegami z Inc. Redible Teamu nás privítal Bordan Jelford, ktorého všetci volajú Strýček Bordan. Za týždeň sme si zažili mnoho zábavy, dokázali sme sa vzdať komfortnej zóny a stali sme sa plnohodnotnými členmi krajiny. Boli sme tí najlepší z najlepších a čistí víťazi, ako nás Strýček Bordan nazval a víťazstvo sme potvrdili záverečnou olympiádou. Okrem toho nás celý tábor sprevádzala The Game, ktorá nám umožnila kupovať si pozemky za peniaze Gameworldu, a tým sme si mohli získať výhody na olympiáde. Síce sme sa s plačom so Strýčkom museli rozlúčiť, zanechal Gameworld v našich rukách, aby sme ho posunuli ďalej. Vedel, že nebudeme vládnuť kvôli peniazom, ale budeme vládnuť spravodlivo a srdcom. Ďakujeme všetkým a vidíme sa o rok!

Malý tábor - Králiky 2019

“V starostlivosti o šťastie druhých, nachádzame vlastné” Platón. A aj sme našli! Nie len šťastie ale aj kamarátov, spoluprácu, smiech aj plač, či už preto lebo nám chýbali rodičia alebo preto lebo sme prebudili v lese divé včely, líšky aj ježkov. Vieme už čo znamená bodnutie žihadlom, demokracia, bojovať z posledných síl, prekonávať sa, padnúť a zase vstať. Dobrodružný týždeň sme prežili v krásnej a doslova živej prírode na Králikoch. Doniesli sme si medajle z olympiády, diplomy za krásu tela aj ducha, pár kvapiek bazénovej vody od Jerguša, ktorý sa spúšťal na tobogáne a nikoho neminul,... ale hlavne plnú hlavu nezabudnuteľných spomienok!

Veľký tábor - Jasenie 2018

Päť, štyri, tri, dva, jedna. Odlietame! A hoci sa nám loď pokazila hneď na začiatku tábora, to nebol dôvod na pesimizmus. Objavili sme nové planéty, na ktorých sa dejú veľmi zvláštne veci – na niektorých je národným športom naháňanie obrieho modrého syra dole kopcom, inde sa dozviete, že mašina na cestovanie v čase je len pasca zloduchov, no a na jednej je dôležité nedôverovať príliš umelej inteligencii... Ďakujeme, že ste s nami boli, a vidíme sa aj o rok! :)

Denný tábor - Bratislava 2018

Začiatkom leta sme sa opäť stretli na dennom tábore. Tento rok sme sa v priestoroch Centra Rodiny v Dúbravke premenili na strašné a desivé príšerky, ktoré vo svojich strašičských firmách zbierali odvahu. Počas celého týždňa sme sa v strašení zdokonaľovali a naberali skúsenosti hodné expertov v strašičskom obore. Po návrate z výletu na Železnej Studničke nás čakala naozajstná katastrofa. Naša odvaha bola ukradnutá. Ani tak sme sa však ako správne strašidlá nezľakli a ďalší deň sme sa vybrali našu odvahu hľadať. A boli sme naozaj úspešní. Okrem vyriešenia problému starého ducha sme popri našom dobrodružstve sa naučili, že najväčšia odvaha je odvaha pomôcť.

Malý tábor - Jasenie 2018

"Na ostrove kokosov, supy chodia na boso, požrali už všetko, na rade sú kokosy" Tieto kokosy sme sa naučili rozbíjať a jesť, taktiež sa orientovať v mape, podľa kompasu, založiť oheň či liezť po lianách džungle! Týždeň plný cestovania po ostrove, kde sme spolu stroskotali, nás previedol cez všetky možné podnebné pásma, plné výstrah a prekážok. Nebolo ľahké prejsť cez púšť, dostať sa z močiarov, neumrznúť na ľadovci a zvládnuť celý deň v džungli. Spolu s domorodcom sme to však zvládli a úspešne sme chytili loď, ktorá nám skoro ušla!

Veľký tábor - Krahule 2017

Tento rok v Krahuliach bol tábor úplne iný. Čo sa to vlastne dialo každé ráno? Prečo nás budila Absurdnosť od skupiny Rozpor a uspával zvuk vánku? A čo prepánajána malo znamenať zachraňovanie oslepujúcich hovienok z kruhu plného lávy? Ako vtipne poznamenal Mirko Polách, tému tábora akoby odvial vietor. Nie je to však celkom tak - tento rok bola hádankou. Keďže sme sa my, vedúci, celý tábor zabávali na nechápavých výrazoch, prišiel čas na vysvetlenie (pre prípad, že ste nááhodou všetko nepochopili z našich ranných scénok :)). Na našom absurdnom krahuľskom tábore sa s nami v skutočnosti dialo toto: Prvý deň sme sa zmenšili na takú miniatúrnu veľkosť, až nás odfúkol vietor. Poletovali sme, poletovali, až nás večer odvialo do ľudského ucha. Druhý deň sme potom hľadali východ z tela von, ktorý sme objavili na úplnom konci tráviaceho traktu. Padali sme, padali, až sme na tretí deň dopadli v kúpeľni. Šantili sme, bavili sa, až sme sa šmykli. So zlomeným krkom sme poputovali rovno do márnice. V tej sa nám však zapáčilo - v jednom tele sme našli zlatý zub. Zabývali sme sa v ňom, no naše telo niekto hodil na dno mora! Pod jeho hladinou sme boli ďalší deň, až dokým sme nenašli zabudnutú, ale plne funkčnú raketu. S ňou sme si to namierili rovno do neba. Aj keď nebolo také, aké sme čakali... Tak, to je asi všetko. Dúfame, že teraz fotky dostanú nový význam. Užívajte, vidíme sa na Bodke!

Malý tábor - Krahule 2017

Poďte ku nám do cirkusu! A uvidíte, že sme naozaj mali zábavy za batoh a smiechu plnú pusu. Cirkus Dente di Leone hosťoval tých najšikovnejších, najobratnejších, najneuveriteľnejších, jednoducho naj naj naj cirkusantov zo starobylých cirkusových rodov, ktorí si navzájom zmerali sily v akrobacii, kúzelníctve, krotení zvierat či šašovaní. No na záver ukázali, že najlepšie im to ide pekne spolu a svoje umenie predviedli v nezabudnuteľnej šou, akú Stred Európy ešte nezažil. Veď predsa len, tešíme sa, keď tešíš sa ty, to cirkusantom ver! :)

Denný tábor - Bratislava 2017

Tohtoročný, už štvrtý ročník Denného tábora sa niesol v duchu stredoveku. Každý deň sa obyvatelia štyroch stredovekých miest usilovali o priazeň kráľa. Kráľov posol ich na konci dna odmenil dukátmi, za ktoré sa mestá mohli rozrastať. Ale čo by to bol za stredoveký tábor bez Hunov, čarodejnice, draka a napokon aj šialeného Merlina. Každý rytier a rytierka sa popasoval s hrôzostrašným drakom, ktorý obsadil a ukradol celé kráľovstvo. No napokon sa deťom podarilo získať tri zlaté vajcia a draka poraziť. Kreativitu sme si cibrili na tvorivých dielňach a taktiež v divadelnej akadémii. Stredovekí herci zvládli svoje role bravúrne a tábor ukončili tromi divadelnými inscenáciami, ktoré predviedli rodičom. Ďakujeme všetkým rytierom, princeznám a princom! Boli ste skvelí!

Malý tábor - Zlatnícka dolina 2016

Doba ide stále dopredu a s ňou aj detské rozprávky. Ako však vyzerali a o čom boli staré pôvodné slovenské rozprávky? To sa pokúsili vyskúmať deti na malom tábore spolu s Elom Rozprávkyňom a na týždeň sa stali zberačmi starých slovenských rozprávok. Ako inak si najlepšie zapamätať rozprávku, ako tak, že si ju prežijeme? Každý deň sme sa teda presunuli do inej rozprávky (Soľ nad zlato, Čert a Káča, Ako išlo vajce na vandrovku, Raz čapil 7 zabil, Tri groše a Polepetko) a zažili tak veľa zábavy, pohybu, spoznali kamarátov a odniesli si krásne zážitky a spomienky:)

Veľký tábor - Zlatnícka dolina 2016

"Z neba prilietali meteority, dvíhali sa 40-metrové vlny, z jadra zeme sa supervulkánmi drali hektolitre lávy. Život sa zmenil. Ľudia už nehľadali wifinu, ale jedlo. V dobré dni to bolo lesné ovocie, v zlé dni mŕtvoly. Postupne, človek po človeku, ľudstvo vymieralo. Poslednými, ktorí prežili je šesť klanov, dosť šialených na to, aby prežili v tomto krutom, nehostinnom svete.“ Takto sa začal tohtoročný šialený, uletený a bláznivý Postapo tábor. Nebudeme Vám klamať, bol to boj od začiatku do konca. Bojovali sme s časom, nedostatkom surovín, plastovými fľašami i sami so sebou. Holými rukami sme z ničoho postavili mestá, krásne, silné a monumentálne. Či prežili..? To sa dozviete na Veľkej bodke ;)

Denný tábor - Bratislava 2016

Počas tretieho ročníka Denného tábora v priestoroch Fakulty matematiky, fyziky a informatiky UK v Mlynskej doline mladí detektívi riešili prípad ukradnutého drahocenného meča pána Ulricha von Pressburg. Každý deň sa venovali aj konkrétne prípadu, no museli aj trénovať svoje detektívske schopnosti. Postupne overovali alibi každého podozrivého, až kým našli vinníka. Prípad riešili nielen v interiéri, no vyrazili aj do terénu – samotný meč šli nájsť do centra mesta. A nakoniec detektívi bezchybne vyriešený prípad odprezentovali svojim rodičom a každý detektív bol ocenený oficiálnym odznakom. Všetkým ďakujeme, prajeme krásne leto a tešíme sa na vás aj o rok!

Denný tábor - Bratislava 2015

Počítačové hry sa dajú hrať aj bez počítačov. A dokonca to môže byť ešte zábavnejšie. Presvedčili sme sa o tom na vlastnej koži počas piatich dní nášho druhého úspešného ročníka púpaváckeho denného tábora. Okrem množstva hier, športov a tvorenia sme si urobili i pár výletov - do múzea, botanickej záhrady aj na kúpalisko a išli sme aj peknou novou električkou :). Veď sa pozrite sami. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník s novou, neprebádanou témou!

Veľký tábor - Hronec 2015

"Keď Kubo prvýkrát prišiel na tábor, dala som ho do izby s dievčatami..." boli úvodné slová nášho Veľkého tábora plného spomienok. Najprv sme večer pospomínali na časy keď ešte vedúci boli sami účastníkmi, a ako vyzerala Púpava za ich éry. Nasledovné dni sme sa zobúdzali do minulých rokov, znova sme súťažili aby sme vôbec dostali raňajky, skúšali tvrdosť melónov, riešili vraždu Alejandra Delgada, či zachraňovali svojich vedúcich :). Niektorí si tento program zažívali znova, a mali možnosť využiť už nabrané skúsenosti, iní si ho užívali ako prekvapenia. Po večeroch sme sa stretávali v príjemnej atmosfére a spoločne spomínali na zážitky z minulých rokov. Tí, ktorí ešte neboli súčasťou Veľkého tábora v tom roku, zo zatajeným dychom počúvali, a tešili sa kedy už príde na rad ich prvý, spomienkový tábor. Keď prišiel deň, v ktorom sme sa ocitli v tohtoročnom tábore, opäť sme dokázali ako sme sa za tie roky naučili skvelo spolupracovať a a aký kolektív sa medzi nami vytvoril :). Počas tohto skvelého týždňa sme pospomínali, a nováčikom ukázali, ako nám vždy bolo super. Odišli sme, ako by Palči povedal so "spotenými očami", a vierou, že Púpava bude aj naďalej taká, aká je v našich spomienkach :).

Malý princ - Tábor pre menšie deti - Hronec 2015

"Prosím, nakresli mi ovečku." Tak sa začalo naše stretnutie s malým princom, ktorý nás sprevádzal tohtoročným táborom. Dozvedeli sme sa, že všetko zlo na svete malého princa vyčerpáva a len my ho môžeme zachrániť - našimi vlastnými dobrými skutkami. A tak sme cestovali po planétach a odovzdávali niečo z našich dobrých vlastností. Vytrvalosť - to je nekonečné behanie, nevzdávanie sa, keď sa nedarí, ale aj trpezlivosť pri tvorbe mandál. Odvaha - to je nechať si pichnúť ihlou do prsta, aj vybrať sa v noci do lesa. Tvorivosť a bystrosť - to sú múdre hlavičky v kvíze, aj šikovné ruky, ktoré postavia bunker. Humor - to je letná lyžovačka, čaj v tanieri aj jedenie melóna bez použitia rúk :-) A pomoc druhým - to je záchranka, smeťozber aj vydržať zviazaný v dvojici celý deň... Naše celotýždňové úsilie bolo nakoniec ohrozené Besom a Ničotou, no vydali sme sa ich hľadať a porazili sme ich - zmenili sa na ružu a ovečku a malý princ bol zachránený! :-)

Tabajka - Duchonka 2015

O antických mudrcoch a mudrovaní, čiernom svete a farebných ponaučeniach, ale hlavne o radosti a zábave bola naša Tabajka. 
Cez deň starogrécke mestá Atény, Korint, Delfy a Sparta súperili o prestíž, večer sme sa všetci spojili pri vymieňaní si nových poznatkov o nás a o svete. Tie sa napokon ukázali byť také hodnotné, že ich na ocenila i bohyňa múdrosti Aténa, ktorá nás vyhlásila za ozajstných mysliteľov. Hurááá!
 Aby sme nezabudli: ďakujeme veľmi, veľmi angažovanému personálu našeho strediska Jonaq vrátane všadeprítomných ovečiek. 

Mééé a majte sa fajn! Vidíme sa nabudúce :)

Denný tábor - Bratislava 2014

„Kedysi ľudia verili rozprávkam a klaňali sa poučným bájkam. Ich fantázia stvorila čarovné bytosti, verili, že i oni sú z mäsa a kostí. A tak prišli na svet malí trpaslíci i elfovia, čo chodili o palici, veľkí obri i krehké víly, všetci na tomto svete svorne žili...“ Tak ako my v našom čarovnom lese a čarovnom skleníku J Prvý púpavácky denný tábor sa nám naozaj vydaril – prialo nám počasie i nadprirodzené sily a bol pre nás perfektným zakončením letných prázdnin. Odohral sa v Mlynskej doline na Matfyze a v okolí, no pozreli sme aj do ZOO, Bibiany, či do centra Bratislavy. A najmä sme odohnali zlých démonov a zachránili čarovný les! Hip hip hurá!

Tábor pre menšie deti - Počúvadlo 2014

"Na tom našem slavném parníku, bylo nás tam sedm lodníku... " S našou námorníckou posádkou sme strávili 7 dobrodružných dní na mori, počas ktorých sa nám podarilo prekuknúť chamtivého baróna, dolapiť nebezpečných pirátov, zničiť jed a zachrániť Moby Dicka. Popri tom sme sa stihli ešte zdokonaliť v mnohých námorníckych zručnostiach, vyštudovať námornú akadémiu, naloviť ryby, zmerať si sily v námorníckej olympiáde, ale aj vykefovať palubu a vytriezvieť opitého kapitána :-) Naša plavba jednoducho stála za to, jo-ho-ho!

Tábor pre väčšie deti - Počúvadlo 2014

Ďalší ročník tábora je opäť úspešne za nami. Tento rok sme si vyskúšali, aké je to založiť spoločnosť, vytvoriť reálny produkt a zápoliť s konkurenciou o titul Firma roka. Prešli sme vstupným pohovorom aj povinnými školeniami a úspešne sme sa vyrovnali s hospodárskou krízou. Zo zmätočných informácií sme vylúštili ako sa dostať na marketingovú konferenciu a prešli sme si byrokratickým peklom kým sme na ňu doputovali. Komplikácia v podobe potopenia našej lode počas cesty nás už takmer ani neprekvapila. Na japonských hrách a vo vodnej vojne sme sa poriadne vyblbli, počas záchrannej akcie sme zachránili ťažko ranených zakladateľov firiem a v noci sa nám podarilo uniknúť z Hry. No a tí dumavejší si mohli precvičiť mozgové závity v dvoch netradičných kvízoch. Bol to jednoducho perfektne strávený týždeň so super ľuďmi a už teraz sa tešíme na ďalší ročník. Ďakujeme decká!

Tábor pre menšie deti - Havranovo 2013

V indiánskej rezervácii Havranovo sa v auguste stretli Indiáni šiestich kmeňov - Navajovia, Atikamekovia, Siouxovia, Chiakovia, Tatankovia a Umungovia. Každé ráno sme sa pri toteme spoločne poklonili Manitouovi, aby nám doprial ďalší parádny deň - a veľký Manitou pri nás zrejme po celý čas stál, lebo indiánsky tábor bol naozaj úžasný. Indiáni preukázali, že sú silní a zdatní, odvážni, ale aj veselí a hraví, že pre svoj kmeň spravia všetko a že v nich koluje horúca indiánska krv. A naše zážitky z tohto tábora majú aspoň toľko farieb a podôb, ako pierka na našich čelenkách :-)

Tábor pre väčšie deti, Havranovo 2013

Tohtoročný tábor bol v mnohom výnimočný a iný ako tie minulé. Asi po prvýkrát sme ho strávili úplne mimo civilizácie, v Belianskej doline vo Veľkej Fatre. Obklopení kopcami, uprostred nádhernej prírody, kde nám spoločnosť robil najmä exotický hmyz. Bez signálu a hlavne s elektrinou pustenou iba párkrát za deň. Emigrovali sme do republiky Eccudskej, kde sme sa prvých pár dní orientovali a zisťovali, aké je to žiť v Časizme, režime, v ktorom nie sú menou peniaze, ale čas. Najprv to bolo super, ale časom sme zistili, že hlavní predstavitelia režimu, nie sú vôbec takí dobráci, akých hrali. Spojili sme sily, pomohli sme si navzájom a spoločne sme sa vzopreli a získali slobodu. Naučili sme sa spolupracovať, utužili (či vytvorili) kolektív a strávili nezabudnuteľný týždeň s úžasnými ľuďmi.

Zvieratkovo - Tábor pre menšie deti - Brezová pod Bradlom 2012

Koncom augusta sa v Brezovej pod Bradlom stretli zvieratká všetkých možných druhov, aby spolu strávili krásny týždeň. A pretože to v zvieracom svete rozhodne nie je jednoduché, museli sa potýkať s rôznymi výzvami - naučiť sa zaobstarať si potravu, poraziť pytliakov, prežiť noc pod holým nebom, vyliečiť sa zo záhadnej lesnej choroby... A vo voľných chvíľach sa naše zvieratká dokonca venovali umeniu či predviedli svoje šikovné labky (krídla, plutvy, ...) na zvieracej olympiáde a lanových prekážkach. Mali sme sa perfektne, uvidíte, keď si pozriete tie usmiate fotky!

Tábor pre väčšie deti - Brezová pod Bradlom 2012

Ďalšia úspešná táborová séria je za nami. V poradí už naozaj nevieme koľký tábor sa tento rok odohral v Brezovej pod Bradlom a celý sa niesol v znamení bielych plášťov. Mali sme sa fantasticky, zažili sme kopec srandy, stretli starých kamarátov, zoznámili sa s novými. Vybehli sme všetkých 14 osemtisícoviek, tlačili pneumatiku, zachránili sme sa z atómového krytu, odniesli sme si krásne výrobky z dielní. Keď nám konečne vykuklo slniečko, utekali sme na kupko, prekonali strach z nočnej hry. Metlobal bol rýchly, zápasy o melón zábavné a výroba lievancov chutná... Čo viac dodať? Mali ste tam byť s nami - kto nešiel, môže iba ľutovať.

Tábor pre menšie deti - Dobrá Voda 2011

Tento rok sa náš tábor niesol v cestovateľskom duchu - rozhodli sme sa precestovať celý svet! A tak sme sa ako obyvatelia piatich Európskych štátov - Fínska, Poľska, Bulharska, Írska a Španielska - vypravili na cestu okolo sveta. Zastavili sme sa postupne na všetkých kontinentoch a na každom zažili kopu jedinečných zážitkov. Naši milí účastníci a dobrá partia inštruktorov boli zárukou dobrej nálady počas celého tábora. A kto sa môže pochváliť, že absolvoval cestu okolo sveta za 7 dní?

Tábor pre väčšie deti - Dobrá Voda 2011

Tohto roku sme v tábore pre väčšie deti zisťovali, ktoré umenie je to NAJ. Umenie pohybu, výtvarné, hudobné, umenie prežiť, či umenie jesť? Pravdupovediac, uchvátili nás všetky. No nakoniec sme aj tak oslavovali to najdôležitejšie – umenie žiť. A naši účastníci ho naozaj ovládajú! Aj keď sa tento tábor niesol v znamení nových účastníkov i vedúcich, pravá „púpavácka“ atmosféra mu bezpochyby zostala. Zapadli medzi nás i 4 deti z Detského domova Kolárovo a chlapček z profesionálnej rodiny v Blatnej na Ostrove. Priaznovcom Púpavy, ktorí im svojim finančným darom dali túto možnosť, srdečne ďakujeme!

Comments are closed.