Akcie pre domovákov

Ideme do života - Domovácka víkendovka - Harmónia - máj 2014

Koniec apríla nám opäť priniesol ďalšiu víkendovku s našimi domovákmi z Kolárova. V rytme hudby a s ťažkou traktorovou pneumatikou sme si to poriadne užili, ale aj zamakali. Vstúpili sme do zákulisia drogovej kriminalistiky s expolicajtom Braňom, a tak isto sme si trošku pocibrili naše jazykové schopnosti. Každopádne sme mali kopec srandy a zážitkov, za čo taktiež ďakujeme finančnej podpore nadácií ČSOB.

Návšteva v Kolárove - marec 2014

Zopár fotiek z našej nedávnej návštevy kamarátov v Kolárove. Za finančnú podporu ďakujeme nadácii ČSOB.

Domováci v Bratislave - február 2014

Tentokrát išlo na víkendovke pre mladých ľudí z DD Kolárovo naozaj o vážne témy! Keďže všetci naši „veľkí domováci“ sú už stredoškoláci a ich odchod z domova sa blíži, aj naše aktivity sú čím ďalej, tým náročnejšie. Počas víkendu v Bratislave sme sa dozvedeli o AIDS, sexe a vzťahoch, o tom ako funguje rodina a urobili sme si aj ozajstné mesačné rozpočty. Naviac si každý napísal svoj životopis a absolvoval pohovor s ozajstným personalistom! Nebolo to jednoduché, no ako sa hovorí, ťažko na cvičisku ľahko na bojisku. O svojom živote po odchode z domova nám porozprávali Monika a Joži, za čo im veľmi pekne ďakujeme. Taktiež ďakujeme nadácii ČSOB, ktorá túto akciu finančne podporila.

Domováci v Bratislave - november 2013

Naši veľkí domováci z Kolárova nás opäť navštívili v Bratislave. Hlavnou témou víkendovky bola politika. V piatok sme sa naučili veci ako, čo je koalícia, lavica a pravica, kde je vlastne ten parlament a čo sa v ňom robí. V sobotu sme pokračovali v téme a zahrali si politickú mestskú hru, ktorej stanoviská boli rozmiestnené pri rôznych ministerstvách. Na záver bolo úlohou detí naplánovať projekt, ktorý s našou pomocou zorganizujú v Kolárove. V sobotu večer nás čakal muzikál Rómeo a Júlia, ktorého moderné spracovanie bolo pre nás veľkým umeleckým zážitkom. V nedeľu sme už tradične spolu navarili obed - najväčšiu obľúbenosť mali rezne a mäso gyros. Táto akcia sa mohla uskutočniť vďaka Nadácii Tatra Banky.

Budenie jari - Kolárovo - apríl 2013

Keďže jar tento rok nie a nie prísť, vybrali sme sa do Kolárova a poprosili decká, aby nám ju pomohli zobudiť. Vďaka spoločnej snahe sme úspešne zobudili a nakŕmili zvieratká, ktoré sa ukladajú na zimný spánok, vyrobili sme si špeciálne jarobudičské bublifuky a pustili sa do práce.

Návšteva Kolárova - november 2012

Našu návštevu sme začali drsnými pretekmi v behu. Museli sme priznať, že Kolárovčania majú poriadne rýchle nohy a nenechajú sa len tak zastrašiť nejakými Bratislavčanmi. Unavení (my) ale aj povzbudení (decká :-)) sme sa pobrali do jedálne, kde sme sa poctivo začali pripravovať na Vianoce. Pre našich kamarátov z Kolárova sme si totiž pripravili dielne, na ktorých povyrábali krásne vianočné pozdravy, papierové kvietky, ozdoby na stromček či koláčiky z farebného cesta. Zase sme raz spoločne prežili príjemné chvíle.

Domováci v Bratislave - november 2012

V novembri k nám prišli na návštevu menšie deti z detského domova Kolárovo a opäť sme spolu zažili skvelé chvíle. Deti mali kopec zážitkov,keď sa prvýkrát viezli v električke, výťahu či trolejbuse, večerali v McDonald\'s, boli v kine a - na ich obrovskú radosť - mohli vyskúšať aj eskalátor. Okrem toho sme si vyrobili šarkanov, ponaháňali sa vonku a vyskúšali si rôzne fyzikálne javy na vlastnej koži. Nedeľa sa už niesla v znamení spoločného nakupovania, varenia, pečenia a jedenia. Poobede sme sa všetci ešte stretli, aby sme sa pochválili, čo všetko sme navarili a napiekli a už bol čas ísť domov. Ten víkend zas raz ubehol ako voda... Návšteva bola uskutočnená vďaka zamestnaneckému grantovému programu ZSE.

Domováci v Bratislave - november 2012

V novembri sa konala víkendová akcia v Bratislave pre deti z detského domova v Kolárove. Hlavnou témou víkendovky bola prevencia obchodovania s ľuďmi. V piatok sme si o tejto problematike pozreli film a podiskutovali a v sobotu sme si zahrali mestskú hru, v ktorej sme pátrali po jednej z našich inštruktoriek, ktorá sa stala obeťou takéhoto zločinu. Okrem toho sme si užili aj veľa ďalšej zábavy, navštívili sme interaktívnu vedeckú výstavu Atlantis, boli sme v kine na Jamesovi Bondovi a v nedeľu sme si v rodinách navarili výborný obed. Tešíme sa na ďalšie stretnutie! (Táto akcia bola financovaná cez Nadáciu Tatra banky.)

Ideme do života - Domovácka víkendovka - Horné Hámre - september 2012

Vďaka grantovému programu Mládež v akcii sme si opäť raz užili víkendovku s teenagermi z DD Kolárovo. Tentokrát sme navštívili ranč Sv. Františka, kde sme si zajazdili na koňoch, niečo sme sa o nich dozvedeli a dokonca sme i zlanili hradnú stenu! Taktiež sme sa dozvedeli niečo o sebe a o iných, utužili si staré, ale i vytvorili nové priateľstvá. Už teraz sa tešíme na ďalšiu akciu! (Tento projekt bol financovaný s podporou Európskej komisie. Články na tejto stránke reprezentujú výlučne názor autorov a Komisia nezodpovedá za akékoľvek použitie informácii obsiahnutých na tejto stránke.)

Hurá leto - Kolárovo - jún 2012

Leto sme už druhý rok prišli privítať do Kolárova a znova to stálo za to. Na parkete sa to len mihalo dych vyrážajúcimi tanečnými skupinami, akrobatickými kúskami ale aj úžasnými recitátormi či malými gitaristami. Počasie bolo krásne, jedla bolo dosť a o zábavu bolo postarané. Tešíme sa aj na budúci rok :-)

Vedecká víkendovka - Hurbanovo - jún 2012

Cieľom júnového vedeckého sympózia bolo vyskúmať, čo je pre koho v živote dôležité a tiež vymyslieť systém, ako zistiť, ktoré dieťa je poslušné a ktoré menej. Ešteže nám popri riešení takýchto vážnych tém zostal čas aj na súťaže, jašenie a objatia. Víkendovka sa uskutočnila vďaka Vianočnej zamestnaneckej zbierke PWC.

Pirátska víkendovka - Radava - máj 2012

Dlho očakávané stretnutie Bratislavských a Kolárovských pirátov sa nezačalo najlepšie. Ukázalo sa, že zlý pirát Plesnivá Brada nám ukradol náš vzácny poklad. Našťastie nám ale podľa starého pirátskeho pravidla musel dať možnosť, aby sme ho získali späť. Celý víkend nám nechával rôzne indície a dúfal, že sa nám jeho správu nepodarí vylúštiť. My sme sa však nedali a správu sme spoločnými silami predsa len rozlúštili. Vďaka tomu sme našli mapu a nakoniec aj poklad, ktorý sme si potom medzi seba spravodlivo podelili. Víkendovka sa uskutočnila vďaka zamestnaneckému grantovému programu PWC a nadácii Pontis.

Ideme do života - Domovácka víkendovka - Dechtice - máj 2012

V máji sa naši inštruktori opäť raz podielali na akcii neformálnej skupiny Padáčik, podporenej z grantového programu Mládež v akcii. V máji sme pre zmenu s Kolárovčanmi zavítali na Planinku pri Dechticiach, kde sme si užili krásny jarný víkend, plný hier, slniečka a malých zajačikov. :) Okrem iného sme sa za víkend stihli i naučiť čo-to o fungovaní finančného systému, prebrali sme vzťahy medzi mužmi a ženami, porozprávali sme sa o plnení svojich vytýčených cieľov, a prekonali sme svoj strach na lanových prekážkach. Už teraz sa tešíme na naše ďalšie spoločné stretnutie! (Tento projekt bol financovaný s podporou Európskej komisie. Články na tejto stránke reprezentujú výlučne názor autorov a Komisia nezodpovedá za akékoľvek použitie informácii obsiahnutých na tejto stránke.)

Ideme do života - Domováci v Bratislave - január 2012

V januári sa konala ďalšia víkendová akcia organizovaná mládežníckou skupinou Padáčik, s podporou grantového programu Mládež v akcii. Tentokrát prišli \"domováci\" za nami do Bratislavy, kde sme si okrem iného zašportovali, zašli do kina, hravou formou spoznali hlavné mesto, uvarili si obed, a dokonca sme si dali i predsavzatia do nového roka. A hlavne sme sa o sebe zase veľa dozvedeli a navzájom sa naučili. Ďakujeme si! :-) (Tento projekt bol financovaný s podporou Európskej komisie. Články na tejto stránke reprezentujú výlučne názor autorov a Komisia nezodpovedá za akékoľvek použitie informácii obsiahnutých na tejto stránke.)

Návšteva Kolárova - november 2011

Aj na jeseň sme sa zastavili pozrieť našich kolárovských kamarátov. Veľkí si zmerali sily vo futbalovom turnaji, malí zas v naháňačkách, žmurkanej a extrémnej verzii stolovej hry hady a rebríky. Spoločne potom napísali list Ježiškovi a pripojili aj vysvetlenie, prečo si želané veci zaslúžia. Vonku sa medzitým zotmelo a ochladilo, ale nás to neodradilo a zahrali sme si ešte Kalokagatiu v zmiešaných tímoch veľkých s malými. Potom sme si už len zaželali pekné Vianoce a vyrazili domov.

Ideme do života - Domovácka víkendovka - Dobrá Voda - október 2011

Vďaka podpore z grantového programu Mládež v akcii uskutočnila mládežnícka skupina Padáčik, ktorej súčasťou sú naši inštruktori, víkendovú akciu pre teenagerov z Kolárova. Počas víkendu sme sa nielen hrali a zabávali, no taktiež sme sa snažili Kolárovčanov podporiť v nadobúdaní zručností a spôsobilostí, ktoré pre nich budú dôležité v ich ďalšom samostatnom živote. Účastníkom sme sa snažili ukázať najmä ich silné stránky a prednosti, na ktorých môžu stavať a taktiež im odovzdať informácie, týkajúce sa rôznych kľúčových oblastí. Sme hrdí, že môžeme konštatovať veľmi úspešný priebeh tohto víkendu, ktorý bol prvým z nového cyklu. (Tento projekt bol financovaný s podporou Európskej komisie. Články na tejto stránke reprezentujú výlučne názor autorov a Komisia nezodpovedá za akékoľvek použitie informácii obsiahnutých na tejto stránke.)

Hurá leto - Kolárovo - jún 2011

Letné prázdniny sme spolu s Kolárovčanmi privítali naozaj vo veľkom štýle! Najprv sme si zmerali sily na netradičnej olympiáde, kde sme chytali motýle, behali ako sloníky, skákali vo vreciach, ale aj potrápili svoje mozgové závity. Potom na nás čakalo opekanie špekačiek, výborný guláš a bruško potešil aj sladkosťami dobre zásobený bufet. Na pódiu sa predviedli perfektné tanečné skupiny, rapperi, speváčky a aj jedna recitátorka. Diváci sa však tiež nenechali zahanbiť a na parkete to poriadne roztočili! Diskotéka pod holým nebom skončila až po zotmení, keď sme vypustili lampióny šťastia so želaniami všetkých detí. Záverečná fireshow nám zatajila dych a nahnala husiu kožu. Bol to skvelý deň, uvidíme sa zas po prázdninách :-)

Budenie jari - Kolárovo - marec 2011

Po dlhej zime začala konečne nesmelo prichádzať dlho očakávaná jar. V Kolárove sme ju privítali vo veľkom štýle. Najprv sme si ju užili v parku, kde sme sa spolu ponaháňali a zasúťažili si, potom sme si v jedálni pochutili na domácich napečených dobrotách.

Víkendovka pre domovákov - Bratislava 2010

Naše decká z Kolárova nás prišli navštíviť do Bratislavy a my sme si pre nich pripravili pestrý program. Najväčší úspech mala sánkovačka, či skôr sáčkovačka na Kolibe. Boli sme aj v Bibiane na výstave o Barónovi Prášilovi a o zvuku. A svoje čaro mala aj spoločná príprava obeda v domácnostiach inštruktorov. Kto by bol povedal, že je to také zložité? Len škoda, že sme sa museli tak rýchlo rozlúčiť...

Comments are closed.