Leto 2013 je za nami

360

Toto leto sme začali netradične skoro – už na začiatku júla sa v Kršlici na Myjave konal Impulz, ktorý mal tento rok svoju premiéru. Fyzicky aj psychicky náročná akcia pre teenagerov a dospelých od 16 rokov dokázala, že hranice sú na to, aby sa prekračovali, a že v každom z nás sa nachádza obrovský, miestami skrytý, potenciál. Účastníci prišli domov zničení, ale plní zážitkov a s pocitom, že ich život získal nový impulz. Fotky z Impulzu tu.

Ešte v júli prišla na rad aj tradičná rodinná Odysea organizovaná netradičným tímom. Po tom, ako sa minulý rok tím Odysei rozlúčil, sa jej tento rok chopili bývalí účastníci, ktorí nechceli nechať takú peknú myšlienku len tak odísť. A hoci bol tím zložený prevažne z neskúsených inštruktorov, Odysea si zachovala svoju úžasnú priateľskú a hravú atmosféru. So starými aj novými účastníkmi sme v Patrovci pri Trenčíne zblízka obdivovali, ako funguje ľudské telo, všeličo sme sa o ňom naučili a hlavne sa perfektne zabavili s rodinou a priateľmi :-). Fotky z Odysei tu.

V auguste si slovo ako prvý zobral veľký tábor s netradičnou témou – simuláciou totalitného režimu časizmu. V nádhernej prírode Belianskej doliny mohli veľkáči na vlastnej koži pocítiť, ako sa žije v režime, kde platidlom nie sú peniaze, ale čas, a kde veci nie sú také ružové, ako sa na prvý pohľad zdajú. Našťastie účastníci spojili sily a dokázali sa režimu vzoprieť a získať si slobodu. Okrem zážitkov, srandy a priateľstiev si tak domov odniesli aj cennú skúsenosť. Fotky z veľkého tábora tu.

Poslednou tohtoročnou veľkou letnou akciou bol indiánsky tábor pre menšie deti. Indiáni zo šiestich kmeňov sa stretli v indiánskej rezervácii Havranovo, aby si zažili týždeň plný hier, smiechu a ozajstnej divočiny bez elektriny a signálu. A tak sme spoločne stavali totem, vyrábali si čelenky a preverovali svoju silu, odvahu a šikovnosť v rôznych indiánskych skúškach. Ó, veľký Manitou, ďakujeme za fantastický týždeň, perfektne sme si ho užili! 🙂 Fotky z malého tábora tu.

Na jeseň máme v pláne niekoľko víkendoviek: určite medzi nimi bude odyseácky splav, bodka po tábore určená všetkým účastníkom táborov, jesenná víkendovka pre všetkých priateľov Púpavy, niekoľko domováckych víkendoviek pre veľkých aj pre malých domovákov, zimná víkendovka pre malkáčov a Valná hromada, na ktorej si inštruktori Púpavy naplánujú ďalší rok. Tak ak máte chuť, pridajte sa, určite je medzi nimi aj akcia pre vás!

Zuzka

Last modified: 09/01/2014

Comments are closed.